مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند گفت: با توسعه زیرساخت‌های ارتباطی، منطقه آزاد اروند را به پایلوت منطقه هوشمند کشور تبدیل می کنیم.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، اسماعیل زمانی اظهار کرد: ما قصد داریم زیرساخت‌های ارتباطی منطقه آزاد اروند را به‌عنوان پایلوت شهرهای هوشمند توسعه دهیم که این امر به همت مدیران و مسئولان این حوزه به‌ویژه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات میسر است.

وی تصریح کرد: در هیأت مدیره منطقه آزاد اروند زیرساخت‌ها را در دو بخش زیرساخت‌های نرم و زیرساخت‌های سخت تعریف کرده‌ایم. برای توسعه اقتصادی منطقه، نخست باید زیرساخت‌های منطقه توسعه یابند. حوزه ارتباطات تنها حوزه‌ای است که هم دارای زیرساخت‌های نرم و هم دارای زیرساخت‌های سخت است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند عنوان کرد: قصد داریم منطقه آزاد اروند را پایلوت منطقه هوشمند و شهر هوشمند در سطح کشور ایران کنیم. سازمان ملل متحد تا قبل از سال 2015، 13 آیتم برای شهرهای هوشمند تعریف کرده بود که طی مطالعات و بررسی‌های جدید این سازمان، تعداد آیتم‌های شهرهای هوشمند به 17 مورد افزایش یافت.

زمانی ادامه داد: شهر هوشمند دارای آیتم‌های بسیار پیجیده نرم‌افزاری است که حقوق شهروندی یکی از نمونه‌های این آیتم‌ها است. حقوق شهروندی و آزادی‌های مدنی را باید جزو آیتم‌ها و محورهای اصلی شهرهای هوشمند دانست. اگر چنین اصولی در شهرهای هوشمند رعایت نشود و فقط توسعه زیرساخت‌ها مورد توجه قرار بگیرد، هیچ اتفاقی رخ نخواهد داد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج