استاندار اصفهان گفت : با عنایت به ظرفیت عظیم شرکت هواپیماسازی ایران (هسا) و توانمندیهای دانشگاههای صنعتی استان همکاریهای هوا-فضا با ایالت باواریای آلمان گسترش خواهد یافت.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان ، زرگرپور در دیدار مدیر عامل اتحادیه ی هوا-فضای ایالت باواریای آلمان با ایشان ، با اشاره به سوابق طولانی ارتباطات دو کشور ، بویژه پس از برجام ، حضور گسترده ی گردشگران آلمانی در اصفهان را نشانه ای از علاقه مندی ملت های دو کشور برای توسعه ی روابط برشمرد.

وی اظهار داشت: اصفهان صنعتی ترین استان کشور با ۱۵ درصد تولید ناخالص بخش صنعت می باشد که ۱۰ درصد صنایع بزرگ کشور از جمله صنعت هسته ای ، شیمیایی ، ساختمانی ، فولاد و هواپیماسازی را در خود جای داده است و ما خود را ملزم به بازسازی این صنایع در جهت سازگاری با محیط زیست می دانیم.

زرگرپور عنوان نمود: در مورد صنایع هوایی ، با عنایت به وجود مجموعه ی بزرگ و با اهمیتی بنام هسا که جایگاه ویژه ای دارد ، خواهان گسترش روابط و مشارکت برای فعالیت های علمی و بازسازی صنایع هوایی هستیم.

مدیر ارشد استان با اشاره به بازدید معاون اول رئیس جمهور و وزیر راه و شهرسازی از این مجتمع عظیم در ۶ ماه گذشته و تجربیات موفق شرکت هواپیماسازی ایران (هسا) بویژه با کشورهای شرقی ، آمادگی کامل استان را جهت برطرف کردن مشکلات و فراهم نمودن زمینه ی گسترش همکاریها ، اعلام نمود.

زرگرپور همچنین ضمن بیان مزیت ها و ظرفیت های دانشگاههای اصفهان ، بویژه دانشگاه صنعتی در مسائل هوا-فضا ، خواستار مبادلات علمی و دانشگاهی بین اصفهان و ایالت باواریای آلمان شد.

استاندار اصفهان با شمردن سایر پتانسیل های موجود در زمینه صنایع شیمیایی ، فولاد ، نفت و حضور فعال شرکت های آلمانی در ماههای گذشته در حوزه های مختلف ، آمادگی استان را در جهت گسترش ارتباطات در سایر حوزه ها نیز اعلام نمود و اظهار داشت: قطعاً برای طرف آلمانی نیز ، کارکردن در اصفهان مورد توجه و اهمیت خواهد بود ، زیرا اصفهان در صحنه ی داخلی و عرصه جهانی خود یک برند می باشد.

یوهان هاینزمن ، مدیر عامل اتحادیه هوا و فضای ایالت باواریای آلمان نیز در این دیدار عنوان نمود: این اتحادیه نمایندگی دفتر اقتصاد و صنعت ایالت باواریای آلمان را بر عهده دارد که بیش از ۵۰۰ شرکت با ۵/۴ میلیون پرسنل در این انجمن فعال هستند.

مدیر عامل اتحادیه هوا-فضای ایالت باواریای آلمان با اشاره به فعالیت دفتر این اتحادیه در تهران ، افزود: از اینکه کشور ایران در خصوص این مقوله بسیار فعال است خوشحالیم و گفتگوهای خوبی را برای ساخت هواپیما و هلی کوپتر و همچنین تعمیرات و نگهداری آن با توجه به خریدهای جدید، با طرف ایرانی داشته ایم.

یوهان هاینزمن افزود: با توجه به امضای تفاهمنامه با سازمان هوا-فضای جمهوری اسلامی ایران و زمینه های بسیار خوب در استان اصفهان ، امیدواریم در دیدار بعدی ، نتایج علمی حاصل شود و همکاریهای دانشگاهی و صنعتی در خصوص هوا-فضا و سایر محورهای مورد علاقه در اصفهان آغاز گردد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج