تقویت روابط تجاری با اقلیم کردستان عراق از اولویت‌های اتاق بازرگانی سنندج است.

به گزارش خبرگزاری موج، رئیس اتاق بازرگانی سنندج گفت: تقویت روابط تجاری با اقلیم کردستان عراق از اولویت‌های اتاق بازرگانی سنندج است.

کمال حسینی امروز چهارشنبه 3 خرداد در همایش تجاری اتاق‌های بازرگانی سنندج - اربیل ضمن اشاره به اینکه تجارت و اقتصاد برای هر کشوری از اولویت‌های اصلی محسوب می‌شود، اظهار کرد: کشور ایران در خصوص بحث‌های اقتصادی و تجارت بین المللی خوب عمل کرده است .

وی با اشاره به اینکه تجارت با اربیل یکی از مزیت‌های اصلی برای تجارت در کشور محسوب می‌شود، ذکر کرد: متاسفانه روابط اقتصادی با کشور همسایه و اقلیم کردستان عراق تاکنون خوب انجام نشده است و باید در این خصوص تلاش کرد که همکاری لازم را داشته باشیم .

رئیس اتاق بازرگانی سنندج در ادامه با اشاره به اینکه تقویت روابط بازرگانی و تجاری استان کردستان و اقلیم کردستان باید در اولویت قرار گیرد، ذکر کرد: جمهوری اسلامی ایران از لحاظ تعاملات سیاسی توانسته است با کشورهای دیگر ارتباط خوبی برقرار کند اما متاسفانه هنوز در بحث تجاری و بازرگانی با دیگر کشورهای همسایه ضعیف بوده است .

حسینی در ادامه گفت: کردستان ایران و اقلیم کردستان عراق از لحاظ فرهنگ و آداب و رسوم بسیار نزدیک هستند که با همین ظرفیت می‌توان روابط تجاری و بازرگانی با این منطقه را بیشتر کرد اما متاسفانه از این ظرفیت به خوبی استفاده نشده و به آن چه که مدنظر ما بوده است نرسیده‌ایم .

وی در پایان با اشاره به اینکه با نشست‌هایی که با هیات تجاری اقلیم کردستان خواهیم داشت، روابط تجاری را بهبود می‌بخشیم، یادآور شد: امروز اگر بتوانیم در این نشست حتی یک بحث مبادلات تجاری و بازرگانی را رو به جلو ببریم یک نقطه مثبت در خصوص این رابطه تجاری است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج