معاون امور عمرانی استاندار خوزستان از برنامه‌ریزی انجام گرفته در خصوص اجرایی شدن طرح تبدیل پسماند شهری به برق با دعوت از سرمایه‌گذاران خارجی و داخلی در اوایل خردادماه سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، فرامند هاشمی زاده با اشاره به لزوم استفاده از آخرین تکنولوژی موجود در بحث بازیافت پسماندهای شهری و صنعتی اظهار کرد: برنامه‌ریزی‌های انجام‌گرفته در این خصوص به نحوی است که با دعوت از سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی بتوان تمامی پسماند شهری و صنعتی را ابتدا در شهرستان اهواز به عنوان پایلوت و پس از آن در دیگر شهرهای استان اجرا و در مرحله اول بازیافت و در مرحله بعد به برق تبدیل کرد.

وی ادامه داد: اجرای چنین طرحی می‌تواند علاوه بر تأثیر بسیار مطلوب در بحث توسعه پایدار و حفاظت از محیط زیست، در زمینه‌های اقتصادی و تولید اشتغال نیز تأثیرگذار باشد.

وی تصریح کرد: در راستای مصوبات جلسات گذشته کارگروه پسماند هم‌اکنون گشت‌هایی در سطح شهر اهواز برای جلوگیری از تخیله نخاله‌های ساختمانی در مکان‌های غیر مجاز با استفاده از حکم قضایی در حال انجام مأموریت هستند.

هاشمی زاده همچنین به تدوین طرح جامع پسماند شهری اشاره و خاطرنشان کرد: این طرح توسط شهرداری اهواز تدوین و پس از انجام بررسی‌های لازم اصلاح و ابلاغ خواهد شد و تأکیداتی نیز جهت تسریع در این خصوص به شهرداری اهواز ابلاغ شده است.

 

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج