نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: همه ما باید نتایج انتخابات را بپذیریم.

به گزارش خبرگزاری موج از ارومیه، حجت الاسلام سیدمهدی قریشی ظهر جمعه در جمع نمازگزاران ارومیه با بیان اینکه همه ما باید نتایج انتخابات را بپذیریم، افزود: اگر کسانی غیر از این عمل کنند، دنباله رو تفکر دشمنان نظام هستند و بر خلاف دستورات الهی عمل می کنند.

وی با بیان اینکه شرکت در انتخابات یک وظیفه ملی و همگانی بوده و اقتدار کشور و امنیت نظام در گرو حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رای است ادامه داد: دشمنان در حال رصد انتخابات ایران هستند و مردم با حضور پرشور در این حماسه ملی نشان می دهند که پای آرمان های امام (ره) و رهبری ایستاده اند و ذره ای عقب نشینی نمی کنند.

حجت الاسلام قریشی با تاکید بر اینکه در سایه حضور حداکثری مردم، نامزدهای اصلح در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا انتخاب می شود، اضافه کرد: عمل صالح، تعیین کننده معیار گزینش داوطلبان است و مردم باید به این معیار توجه کنند.

امام جمعه ارومیه با تاکید بر لزوم مشارکت گسترده مردم در پای صندوق های رای در ساعات باقی مانده امروز جمعه عنوان کرد: مردم برنده اصلی انتخابات در این دوره هستند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با اشاره به اینکه خادمان مردم، موهبت خداوند را به دست می آورند، اظهار کرد: داوطلبی که در انتخابات پیروز می شود، باید شکرگزار خداوند باشد که لیاقت خدمت به مردم را پیدا کرده و نامزدی که رای نیاورده نیز باید شکرگزاری کند که تقدیر الهی نصیب اش شده و بار سنگینی از دوش وی برداشته شده است.

وی با بیان اینکه مسئله سفر حج تمتع توسط مسئولان نظام حل شده است افزود: عده ای قصد دارند تا با تبلیغات علیه فاجعه منا مردم را از رفتن به این سفر معنوی بازدارند ولی باید بدانیم که مسئله حج یک مسئله واجب شرعی بوده و هر کسی توان دارد باید به این سفر اعزام شود.

امام جمعه ارومیه با اشاره به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان افزود: ماه بندگی خداوند متعال و ماه پرهیز از حرام و گناه پیش رو است و باید در این ماه اعمالی انجام دهیم که ما را به خداوند متعال نزدیک تر کند.

نماز جمعه این هفته به امامت حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی و با حضور خیل عظیم مردم مومن و نمازگزار ارومیه در مصلی امام خمینی(ره) این شهرستان برگزار شد.

 

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج