نماینده ولی فقیه در فارس گفت: وحدت، همدلی و انسجام درونی ملت بعد از انتخابات باید رعایت شود زیرا دشمن به دنبال رخنه است.

به گزارش خبرگزاری موج از شیراز، آیت الله اسد الله ایمانی در خطبه های نماز جمعه امروز شیراز با اشاره به برگزاری انتخابات در کشور گفت: امنیت و آرامش مهمترین خط قرمز جامعه ماست، هر کس در هر جا بخواهد امنیت و آرامش را به هم بریزد، تبعا با برخورد قاطع مسئولین ذیربط روبرو خواهد شد.

وی ادامه داد: به خاطر ضعف و سهل انگاری بعضی از مسئولین، در این ایام می رفت فضای امنیت جامعه مخدوش شود که به حمدالله مسوولین مختلف نظامی و انتظامی با هوشیاری مسائل را مهار و کنترل کردند. قانون و مرّ قانون فصل الخطاب است و باید به اجرای قانون متعهد و ملتزم بود.

امام جمعه شیراز ادامه داد: فضاسازی رسانه های غربی مبنی بر القاء تقلب از چند روز قبل آغاز شد، شگفت آور است که همان تبلیغاتی که سال 88 داشتند، الان هم دارند اما غافل از اینکه مجریان انتخابات امروز صاحبان مسئولیت هستند، دارای پول، امکانات و همه وسایل و ابزار لازم هستند و BBC به اینها می گوید مواظب تقلب باشید، خیلی عجیب است، کسی که همه کلید های انتخاب دست اوست BBC به او می گوید مراقب باش بچه های پابرهنه پایین شهر تقلب نکنند.

آیت الله ایمانی تصریح کرد: در اینجا حرف رادیو های بیگانه و خبرگزاری ها و ماهواره ها باید هوشیاری و بصیرت ما را بالا ببرد و ببینیم که دشمن همیشه در صدد القاء اختلاف و تفرقه و تقابل و به هم زدن وحدت جامعه است.

وی ادامه داد: آنچه دشمن را مایوس می سازد و سر جای خود می نشاند و حدت و همدلی و انسجام درونی ملت است که بعد از انتخابات باید رعایت شود، دشمن دنبال رخنه است که جایی رخنه پیدا کند و از آنجا وارد شود.

امام جمعه شیراز ادامه داد: امروز مشارکت بر همه افرادی که قدرت دارند واجب است باید بروند رای دهند به هر فردی که مورد نظرش است. حضور لازم است این حضور مثل نماز است و تفاوتی نمی کند.  آیت الله ایمانی یادآور شد:همانطور که اگر نماز نخوانیم مواخذه می شویم این حق هم حقی الهی است و بعد از آن می توانیم از مسئولین مطالبه گری کنیم. اگر رای ندادید چگونه فردا می توانید مطالبه گری کنید.

آیت الله ایمانی افزود: این فضای آزادی که الان در اختیار ماست و بر کشور حاکم است حاصل خون شهدا و فداکاری رزمندگان و از خود گذشتگان است این فضا را بعضیا استفاده می کنند و باز هم گفتند آزادی نیست.

وی تاکید کرد: هر چه خواستند گفتند و بعد گفتند آزادی در مملکت نیست، واقعا ناشکری است که آدم به برکت آزادی موجود در جامعه همه مسائل را بیان کند و بعد هم بگوید که آزادی نیست، به حمدالله فضای آزاد هست و همه هم استفاده لازم را برده اند.

 نماینده ولی فقیه در فارس ادامه داد: این نکته را امروز دارم می گویم به مسئولین، جمعی از مسئولین استان واقعا در مسئله انتخابات با صراحت عرض می کنم وظیفه خود را آنطور که باید انجام ندادند، بی طرف نبودند و از سوی دیگر بعضی از جلسات آیا در شأن شهری مذهبی، شهر مقدس شیراز بود، سی دی هایی را برایم آورند، چه وضعی بود، بعضی از بانوان محترم چرا اینطور آمدند بیرون، آستین ها تا زیر بغل باز بود، سرها برهنه بود و لباسها نامناسب بود و نه مجری برنامه تذکر داد و نه صاحب مجلس متذکر شد و نه برخی مسئولین حرفی زدند.

وی ادامه داد: این گناهان که این روزها انجام گرفت، اختلاط زن و مرد، مطمئن باشید شب اول قبر از کسانی که می توانستند جلویش را بگیرند و نگرفتند، حساب و کتاب می کنند دنیا این طور نیست که بی حساب و کتاب باشد.

امام جمعه شیراز افزود: من این گلایه را امروز از برخی مسئولین دارم که اینها موضع داشتند و موضعشان را نشان دادند نباید این چنین باشد.

آیت الله ایمانی ادامه داد: آخرین سخنم این است که برادران و خواهران، انتخابات تولید قدرت است، انتخابات توانمندی نظام را بالا می برد درصورتی که خروجی آن انسانهایی باشد معتقد به ارکان نظام و آرمان نظام جمهوری اسلامی را پذیرفته باشند.

وی تاکید کرد: این انتخابات می تواند تولید قدرت کند و توانمندی نظام را بالا ببرد و باید حضور داشت تا انشاء الله به نتیجه مطلوب یعنی تولید قدرت و توانمند سازی نظام برسیم.

نماینده ولی فقیه در فارس در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرارسیدن سوم خرداد ماه روز فتح خرمشهر گفت: خرمشهر در حمله صدامیان به خونین شهر مبدل گردید، علی رغم اینکه شهر از دفاع منظمی برخوردار نبود و تنها مردان و زنان غیرنظامی و جمعی از نیروهای انقلابی از شهر دفاع می کردند، 34 روز صدام را با تمام تجهیزات نظامی معطل کرد و نتوانست خرمشهر را اشغال کند و بعد که خرمشهر اشغال شد و خونین شهر گردید 19 ماه در اسارت صدامیان بود، در این مدت تمام تجهیزات دفاعی با آخرین امکانات نظامی برای صدام در خرمشهر ساخته شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج