نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: هر فردی که با رای مردم در انتخابات برگزیده شده و مسئولیت بر عهده می گیرد باید امانتدار بوده و خدمت گزاری به مردم را فدای مسائل جناحی و سیاسی نکند.

به گزارش خبرگزاری موج از اراک، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در خطبه های نماز عبادی سیاسی روز جمعه در مصلای بیت المقدس شهر اراک اظهار داشت: همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند پیروز انتخابات تمام مردم ما هستند چرا که عرصه انتخابات یک جشن و حماسه بزرگ ملی است و حضور پرشور ملت شریف در این صحنه نشانگر وفاداری مردم به نظام اسلامی، امام راحل، رهبری و شهدا است.

وی افزود: ملت ما امروز با ریختن رای خود به صندوق های رای، سرنوشت چهار سال آینده خویش را مشخص می کند و نشان می دهد که در مقابل آینده و سرنوشت خود مسئولیت پذیر و علاقمند هستند.

حضور گسترده مردم در انتخابات نشانه پایبندی به آرمان های انقلاب است

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی بیان کرد: مردم با حضور گسترده نشان دادند که پای آرمان های انقلاب و امام راحل ایستاده اند، به رهبر خود وفادارند و بر سر آرمان هایشان با هیچکس معامله نمی کنند.

امام جمعه اراک خاطرنشان ساخت: جوهره انقلاب ما اسلام فقاهت و ولایت فقیه است و پای این جوهره ایستاده ایم و قدرت و عظمت خود را در سایه اسلام و اهل بیت(ع) به دست آورده ایم.

وی تصریح کرد: هر فردی که در انتخابات برگزیده شود عهد و پیمان ما همین است و از کسانی که با رای مردم، مسئولیت را بر عهده می گیرند انتظار می رود آرمان های انقلاب، امام و رهبری و شهدا را حفظ کند و پاسدار حریم قانون اساسی جمهوری اسلامی و مذهبمان باشند.

چارچوب های قانونی برای مسئولان در نظام اسلامی مشخص است

دری نجف آبادی ادامه داد: در اصل ۱۲۱قانون اساسی، اشاره شده به سوگند رئیس جمهور و همچنین اینکه رئیس جمهور متعهد شود که پاسدار نظام و قانون و مذهب رسمی کشور باشد، بنابراین چارچوب های قانونی برای مسئولان در نظام اسلامی کاملا مشخص و روشن است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: ولایتمداری، عدالت گستری، پشتیبانی از حق و خدمت به محرومان و مستضعفان ازجمله مهمترین وظایفی است که رئیس جمهور و مسئولان در نظام اسلامی باید آن را دنبال کنند.

وی اضافه کرد: در روند تبلیغات انتخاباتی برخی از ستادها و مجریان، رفتارهایی داشته اند که احیانا خلاف قانون و اخلاق بوده در حالی که کسی که می خواهد به مسئولیت برسد، نباید قانون شکنی کرده، یا از بیت المال و مقدسات سوء استفاده کند و رفتارهایی انجام دهد که باعث تردید و بی اعتمادی در مردم شود.

دستگاه های مسوول تخلفات انتخاباتی را پیگیری کنند

امام جمعه اراک تصریح کرد: از دستگاه های اجرایی و همچنین دستگاه قضایی انتظار داریم در این رابطه با جدیت پیگیری داشته باشند چراکه عظمت و وحدت ملی ما که سرمایه بزرگ اجتماعی ما است باید حفظ و صیانت شده و از اخلاق ناشایست پرهیز شود.

دری نجف آبادی اظهار داشت: فردای روز انتخابات هر کسی که انتخاب شود همه باید آن را بپذیریم، چرا که توسط مردم منتخب شده و نباید اجازه دهیم با مساله سازی عناصر مساله دار، حوادثی چون فتنه سال ۸۸ دوباره تکرار شود و امنیت ملی باید حفظ گردد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی افزود: می بینیم که دشمنان ما برای آسیب واردکردن به ما از هیچ هزینه و ریخت و پاشی فروگذار نمی کنند و کشوری مثل عربستان با دعوت از ۱۵ کشور، ۶۸میلیون دلار برای پذیرایی از ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اختصاص داده است.

وی ادامه داد: باید با کمال قدرت در برابر دشمن بایستیم و هوشیار باشیم چرا که اگر غفلت کنیم و دشمن آسیبی به ما وارد کند، در پیشگاه خداوند متعال مسئول خواهیم بود.

ظرفیت برای کار و خدمت در میهن اسلامی فراوان است

امام جمعه اراک تصریح کرد: ظرفیت برای کار و خدمت در میهن اسلامی فراوان است و اگر کمر همت ببندیم در عرصه های بسیاری می توانیم به مردم خدمت ارائه دهیم، چرا که در هر گوشه از این کشور گنج باعظمتی وجوددارد و باید این فرصت ها و داشته ها را قدر بدانیم.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: نباید خدمت گذاری به مردم فدای مسائل سیاسی و جناحی شود و مسئولان در هر عرصه ای خدمت به مردم را سرلوحه امور خود قرار دهند، چرا که مردم ما می خواهند قانون و اخلاق در هر عرصه ای رعایت شود و در این رستا شهدای بسیاری را تقدیم انقلاب کرده اند.

دری نجف آبادی در  بخش دیگر سخنان خود افزود: باید در راستای ارتقای معنویت و فرهنگ در جامعه بکوشیم، در این راستا هشت مدرسه پیش حوزوی تاکنون در استان مرکزی راه اندازی شده که ۴۳ کلاس برای دختران و پسران دایر شده و تلاش داریم این ظرفیت های معنوی گسترش یابد.

امام جمعه اراک همچنین با اشاره به فرارسیدن ماه مبارک رمضان تصریح کرد: باید آماده باشیم برای ورود به ماه ضیافت الهی و دارالقرآن ها و موسسات فرهنگی و معنوی هر چه فعال تر به پیشواز ماه مبارک رمضان بروند و امید است این ماه را به نحوی به پایان برسانیم که در ذخیره اعمال نیک ما قرار گیرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج