رئیس ستاد انتخابات استان اردبیل از انصراف ۴۵۱ نامزد پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان اردبیل خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، ناصر نصیری صبح جمعه در جمع خبرنگاران تصریح کرد: در انتخابات شوراها شش هزار و ۶۰۹ نفر ثبت‌نام کرده بودند که از این تعداد ۴۵۱ نفر انصراف داده و ۶۵ نفر رد صلاحیت شدند.

وی افزود: در حال حاضر شش هزار و ۹۳ نامزد از استان اردبیل در انتخابات شوراهای شهر و روستا برای ۱۴۰ کرسی شهری و سه هزار و ۲۷۵ کرسی روستایی رقابت دارند.

وی متذکر شد: هزار و ۵۶۴ نامزد سابقه عضویت در شوراها را داشته و ۳۳۲ نفر ایثارگر هستند.

رئیس ستاد انتخابات استان به تدارک هزار و ۵۹۵ شعبه اخذ رأی در استان اشاره کرد و گفت: هزار و ۲۹۲ شعبه ثابت و مابقی شعب سیار هستند.

نصیری با بیان اینکه ۵۱۶ شعبه شهری و مابقی روستایی است، اضافه کرد: در هر صندوق ۱۷ نفر و در مجموع نزدیک به ۳۰ هزار نفر در برگزاری انتخابات مشارکت دارند که از این تعداد ۲۰۳ نیرو امنیتی است.

به گفته رئیس ستاد انتخابات استان تخلفات با تذکر رفع شده و امید می‌رود در انتخابات تقلب نیز نداشته باشیم.

نصیری با بیان اینکه بخش عمده انتخابات به صورت الکترونیکی برگزار می‌شود، اضافه کرد: امکان تقلب با شناسنامه جعلی و یا رأی تکراری وجود ندارد.

وی افزود: زمان برگزاری انتخابات از هشت صبح تا ۱۸ عصر تعیین شده و با دستور وزیر کشور قابل تمدید است.

رئیس ستاد انتخابات استان در خصوص تعطیلی مدارس در روز شنبه ۳۰ اردیبهشت ماه نیز اضافه کرد: تصمیم‌گیری برای تعطیلی مدارس به فرمانداران و روسای آموزش‌وپرورش شهرستان‌ها واگذار شده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج