آیت الله سید رحیم توکل با انتقاد از امضای ننگین معاهده یونسکو از سوی مدیران ارشد اجرایی کشور تصریح کرد: سند جنایتکارانه 2030 دستگاه آموزش و پرورش کشور را به تفکر لیبرالیزم و غربگرایانه می‌کشاند و امضای این سند با گفتمان اسلام و انقلاب در تضاد است.

به گزارش خبرگزاری موج، نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری  در جمع ائمه جمعه و جماعات شهرهای منطقه مرکزی استان اظهار کرد: بصیرت و زمان‌شناسی دو مؤلفه گمشده در واقعه عاشورا بود که توسط امت اسلام رقم خورد.

وی با اشاره به اهمیت انتخابات دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا و با تأکید بر حضور حداکثری در پای صندوق‌های رأی افزود: حضور حداکثری در پای صندوق‌های رأی عزت و اقتدار ایران اسلامی را در عرصه‌های بین‌المللی تضمین می‌کند.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به برخی ویژگی‌های انسان متعالی بیان کرد: خدای متعال به واسطه دین اسلام برای رشد، تکامل و تعالی انسان واجباتی را قرار داد که آن واجبات باید در زمان مقرر خود مورد توجه قرار گیرد.

این مسؤول نماز پنج گانه، روزه در ماه مبارک رمضان، پرداخت خمس و زکات در زمان سال مالی را از واجبات انسان دانست و تصریح کرد: اگر در جامعه‌ای که همه احکام و حدودهای الهی رعایت می‌شود اما ظالمی وجود دارد آن جامعه مدینه فاضله نخواهد بود زیرا باید در مقابل ظالم ایستادگی کرد و حق مظلوم را از ظالم ستاند.

توکل مهم‌ترین الگوی ایستادگی در مقابل ستمکاران و ظالمان را حضرت سیدالشهدا(ع) دانست و گفت: سید و سالار شهیدان حضرت حسین بن علی(ع) مصداق واقعی هیهات من الذله است و اصحاب و یاران حضرت هم با تأسی از ارباب شهیدان، واقعه عاشورا را ماندگار کردند.

وی با اشاره به کوتاهی برخی خواص در عصر حضرت سیدالشهدا(ع) خاطرنشان کرد: کوتاهی برخی خواص و نداشتن دو مؤلفه مهم مانند بصیرت و زمان شناسی سبب شد سرهای عاشوراییان بر روی نیزه رود و آن همه مصیبت گریبان آل‌الله را بگیرد.

این استاد حوزه علمیه و دانشگاه در کشور تاریخ اسلام را مهم‌ترین منبع و مأخذ برای عبرت‌آموزی دانست و تأکید کرد: تاریخ تحلیلی اسلام بهترین و جامع‌ترین منبع برای درس‌آموزی و عبرت آموزی امت اسلام است.

این مسؤول زمان‌شناسی یاران حضرت سیدالشهدا (ع) را بی‌بدیل توصیف کرد و ادامه داد: قطعاً یاری‌کنندگان دین خدا با تقوا و ایمانی راسخ در برهه‌های حساس به یاری دین خدا می‌پردازند.

توکل با اشاره به برخی ویژگی‌های حضرت زهرا(س) تأکید کرد: مسئله ولایت و تبعیت از امر ولی مهم‌ترین ضرورت زندگی حضرت زهرا (س) است.

وی زینب کبری(س) را الگوی علمی و عملی زمان‌شناسی و بصیرت در عصر خویش دانست و تصریح کرد: خطبه فصیح و بلیغ عقیله بنی‌هاشم در مسجد کوفه پایه‌های سست و عنکبوتی ظالمان و طاغوتیان را لرزاند.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به مقاومت ایران اسلامی در طول بیش از سه دهه بعد از پیروزی  شکوهمند انقلاب اسلامی در مقابل مستکبران و دشمنان این مرز و بوم بیان کرد: ایران اسلامی حامی مقاومت در منطقه و جهان اسلام است، اما بعضی از مسؤولان اجرایی کشور با امضای برخی معاهده‌ها این عزت و اقتدار را زیر سؤال می‌برند.

این مسؤول با اشاره به برخی ابهامات برجام از سوی برخی کشورهای مقابل خاطرنشان کرد:  برجام نباید یک طرفه و از جانب ما فقط اجرا می‌شد و باید طوری برنامه‌ریزی می‌شد که جلوی سوء استفاده‌ها و عهد شکنی‌های دشمن گرفته شود، اما به هر حال برجام دارای ابهامت بسیار زیادی است، اما طوری وانمود می‌شود که گویی فتح‌الفتوح رخ داده است در صورتی که اصلا این‌گونه نبوده است و هنوز ما در برخی روابط بین‌المللی با چالش‌های جدی مواجه هستیم.

توکل با انتقاد از امضای ننگین معاهده یونسکو از سوی مدیران ارشد اجرایی کشور تصریح کرد: سند جنایتکارانه 2030 دستگاه آموزش و پرورش کشور را به تفکر لیبرالیزم و غربگرایانه می‌کشاند و امضای این سند با گفتمان اسلام و انقلاب در تضاد است.

وی با انتقاد شدید از حذف برخی الگوهای مقاومت و شهادت در کتاب‌های دانش‌آموزان تأکید کرد: برخی با تفکرات غلط و منحط خود می‌خواهند تیشه به ریشه دین و اسلام بزنند و در این مسیر از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنند و با هدف انحطاط نظام اسلامی در پی خوشحال کردن جبهه استکباری هستند.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به حادثه تأسف‌بار معدن یورت استان گلستان بیان کرد: برخی در معدن‌ها و در شرایط بسیار سخت کاری در کشور مشغول تلاش و کوشش هستند ولی برخی از مسوولان با بی‌شرمی از حقوق‌های نجومی دفاع و حمایت می‌کنند و آن را به تصویب می‌رسانند.

این مسؤول واردات بی‌رویه را تنها معضل در جهت عدم تحقق اقتصاد مقاومتی دانست و افزود: واردات برخی اجناس چینی و خارجی در چهار سال اخیر بسیار افزایش داشته و باید جلوی آن را هر چه زودتر گرفت زیرا ریشه اقتصاد را در کشور خشک و سست می‌کند.

توکل در پایان دولت مقاومت را مهم‌ترین دغدغه مقام معظم رهبری دانست و با اشاره به برخی از بیانات معظم‌له در دانشکده افسری تربیت کادر امام حسین(ع) گفت: رأی به گفتمان اصیل اسلام و انقلاب اسلامی می‌تواند جمهوری اسلامی را در مقابل تمام بحران‌ها و معضلات کشور عبور دهد و اقتصاد مقاومتی می‌تواند تنها در دولت جهادی و کار ظهور و بروز کند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج