این روزها اگر در سطح سنندج گذری کنیم می بینیم که شهر مزین است به تصاویر مهندسان، کارشناسان ارشد، دانشجویی دکترای و.... که چند صباح پیش دیپلم یافوق دیپلم داشتند

شورش عزیزی-خبرگزاری موج؛این روزها اگر از سطح سنندج گذری کنیم می بینیم که شهر مزین است به تصاویر مهندسان، کارشناسان ارشد، دانشجویان دکترا و.... که چند صباح پیش دیپلم یا فوق دیپلم داشتند و البته که حافظه ما ایرانی ها کوتاه مدت است و در یاد و خاطر کمتر شهروندی مانده که مرحوم دکتر کُردان بعد از سال ها تحصیل در دانشگاه و داشتن چندین پست مدیریتی در دولت نهم مشخص شده که فوق دیپلم داشتند.

فوق تخصص هائی که تا چند روز قبل چهره ای ناشناس بودند و یا میلیاردرهائی که که تا دیروز در کنج خلوت محله ای لوازم التحریر داشتند و اوج تخصص ایشان فروش چند دفتر و مداد و یا گرفتن چند برگ کپی بود و حالا در مورد رفع مشکلات شهر و حقوق شهروندی حرف می زنند.

با نگاهی واقع بینانه می توان اظهار داشت که ویژگی های شهر خوب عبارت است از:

1- شهروندان باید از عدالت اجتماعی امکانات مناسب و خدمات شهری خوبی برخوردار باشند.

2 - ترافیک شهری - حمل و نقل عمومی - خدمات شهری به صورت مطلوب در اختیارشهروندان باشد.

3 - سلامت و بهداشت شهروندی و شهر - محیط زیست شهری - فضای سبز و زیبا سازی محیط - شهر سازی و بافت فیزیکی شهر در حد قابل قبولی برای شهروندان باشد.

4-  امور عمرانی و زیر ساخت های شهری - اصلاحات ساختاری قوانین شهری - برای تسهیل در انجام خدمت رسانی مورد توجه همگان قرار گیرد.

5 - داشتن زیر ساخت های حمل و نقلی و ترافیکی مناسب.

6 - رونق کسب و کار و خود اشتغالی و در آمد مناسب برای شهروندان.

7 - داشتن شاخص های  پیشرفت در زمینه های مختلف با کار.

با در نظر گرفتن موارد فوق و نگاهی به اطراف برای دیدن کارنامه منتخبینی که بر کرسی پارلمان محلی تکیه زده اند می توانیم اظهار بداریم که هرآنچه در این بستر بود چیزی عاری از تعهد و تخصص بوده است.

با ذکر این مورد که تخصص بی تعهد و تعهد بی تخصص ارزش ندارد دوستانی که در این روزها در رزومه های خودشان پسوندهای مهندس و.... را می نویسند بدون شک خوب می دانند اگر دانشگاه آزاد، علمی کاربردی و... نبود، آیا این کاندیداها به  مدارک تحصیلی این چنینی دسترسی پیدا می کردند؟ و.....

بیائید صادقانه فکر کنیم از زمانی که ارائه گواهی نامه به بخش خصوصی واگذار شده بر میزان تصادفات افزوده شده و این نشان از عدم اقدامات مناسب است و امور دانشگاهی هم عاری از این امر نیست. در تمام دنیا آموزش و پرورش را پایه اساسی همه امور می دانند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج