استاندار کرمانشاه گفت: منطقه اورامانات از ظرفیت‌های بالایی در حوزه گردشگری برخوردار است که باید زیرساخت‌های لازم برای استفاده از این ظرفیت را ایجاد کنیم.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، دکتر رازانی در آیین جشن ثبت ملی نودشه به‌عنوان شهر ملی گیوه‌بافی اظهار داشت: نودشه شهری دارای تاریخ و فرهنگ غنی است که نمونه آشکار آن را می‌توان در گیوه‌بافی دید که امروز شاهد برگزاری جشن ثبت ملی نودشه به‌عنوان شهر ملی گیوه‌بافی هستیم.

وی در ادامه سخنانش عنوان کرد: پروژه‌های بزرگی در استان کرمانشاه در دست اجرا است امروز تمام شهرستان‌های استان ازجمله منطقه پاوه و اورامانات و نودشه در مسیر توسعه قرارگرفته‌اند.

استاندار کرمانشاه افزود: با بهره‌برداری از طرح بزرگ گرمسیری آب رودخانه سیروان به شهرستان‌های قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلان غرب منتقل می‌شود و یک تحول بزرگ اقتصادی را در آن مناطق پدید می‌آورد.

این مقام عالی استان افزود: پروژه بزرگ قطار کرمانشاه تا یک ماه دیگر افتتاح می‌شود و در ادامه به مرز خسروی متصل می‌کند. این پروژه از اهمیت بسیاری برخوردار است و درواقع با اتمام آن راه‌آهن شرق آسیا به دنیای غرب متصل می‌شود.

وی بابیان اینکه منطقه اورامانات از ظرفیت‌های خوبی در حوزه گردشگری برخوردار است در ادامه اظهار داشت: اورامانات برای توسعه گردشگری نیازمند توسعه راه‌های مواصلاتی مناسب است و در این راستا طرح 4 باندِ کردن مسیر کرمانشاه به پاوه را در برنامه قرار داده‌ایم که مطالعات آن نیز انجام‌شده و به‌زودی وارد مرحله اجرایی می‌شود.

دکتر رازانی افزود: ایجاد یک منطقه ویژه اقتصادی در اورامانات از دیگر برنامه‌های دولت تدبیر و امید است که نقش مهمی در توسعه منطقه خواهد داشت.

استاندار کرمانشاه با اشاره به تصویب طرح گازرسانی به نودشه در دولت تدبیر و امید در ادامه اظهار داشت: طبق بررسی صورت گرفته سرانه هزینه گازرسانی به هر خانوار در نودشه حدود 12 میلیون تومان است که این میزان دو برابر رقم مصوب دولت است. بااین‌وجود مدیریت ارشد استان پیگیری‌های زیادی را انجام داد و درنهایت وزارت نفت قبول کرد به این شهر گازرسانی شود و این موضوع به تصویب دولت رسیده است.

وی افزود: عملیات گازرسانی به شهرهای نودشه و نوسود در آینده نزدیک آغاز می‌شود و مردم این منطقه از نعمت گاز برخوردار خواهند شد.

دکتر رازانی با تأکید بر این نکته که نودشه در کانون توجه مدیریت ارشد استان قرار دارد در ادامه اظهار داشت: تمام توان خود را به کارخواهیم گرفت تا نودشه در مسیر توسعه قرار گیرد و بستر سرمایه‌گذاری‌های بیشتر در این منطقه فراهم شود.

در ادامه این سفر یک روز پایگاه ثبت منظر طبیعی اورامانات با حضور استاندار کرمانشاه به بهره‌برداری رسید. دکتر رازانی همچنین از روستای هدف گردشگری ساتیاری پاوه دیدن کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج