دولت با کرامت معتقد است که قطعا مدیران بومی، کردستان را بهتر خواند ساخت و باید مدیریت از تهران به مدیریتی به وسعت ایران برسد.

به گزارش خبرگزاری موج، مهرداد بذرپاش، شامگاه دوشنبه(25 اردیبهشت) در گردهمایی حامیان سیدابراهیم رئیسی که در سالن آزادی سنندج برگزار شد، اظهار کرد: امروز مصادف است با سالروز سفر هشت سال پیش مقام معظم رهبری به این استان که باعث شد پروژه‌های خوبی در بخش‌های مختلف اتفاق بیفتد. 

وی گفت: کردستان در رنج است، کردستانی که در سابقه‌اش جز مجاهدت و ایستادگی مردان غیورش چیزی نیست.

مشاور رئیسی در ادامه عنوان کرد: دولت روحانی قریب به 80 درصد رای مردم استان کردستان را از آن خود کرد اما حاضر نشد حتی پست‌های مدیریتی را به خود کردستانی‌ها واگذار کند.

وی با تاکید بر اینکه مدیریت از تهران باید به مدیریتی به وسعت ایران تبدیل شود، بیان کرد: اگر مدیریت کردستان به کردستانی‌ها واگذار شود این استان حتما پله‌های ترقی را خواهد کرد و کردستانی بهتر ساخته می‌شود.

وی در ادامه گفت: کردستانی‌ها چپ نیستند اما هرکس به این سرزمین چپ نگاه کند دمار از روزگارش در می‌آورند.

بذرپاش با تاکید بر اینکه کردستانی‌ها غیور و ولایت مدار هستند، تصریح کرد: این استان با وجود تمام ظرفیت‌ها و وسعتش، نیروها در آن به درستی تقسیم نشده‌اند و دولت با کرامت معتقد است که قطعا مدیران بومی، کردستان را بهتر خواهند ساخت و باید مدیریت از تهران به مدیریتی به وسعت ایران برسد. 

مشاور رئیسی گفت: نگاه مدیریتی و روش مدیریتی بسیار مهم است و کسی که سمت ریاست جمهوری را داراست نباید مدیریت مالی ضعیفی داشته باشد.

این نماینده سابق مجلس در ادامه گفت: چهار روز دیگر کردستانی‌ها، بین ادامه این وضع بیکاری که برای جوانان بسیار کشنده و آزار دهنده است و یا سر کار آمدن جوانانمان انتخاب می‌کنند.

وی همچنین خاطرنشان کرد: فاصله بین ورشکستگی و رونق متعالی بسار کم است، ما کشوری نمی‌خواهیم که هزینه‌هایش در طی 3.5 سال 2.5 برابر شود.

بذرپاش در بخشی دیگر از سخنان خود عنوان کرد: آقای رئیسی زمانی که در سازمان بازرسی بودند به بسیاری از پرونده‌ها و مسایل این آقایان آگاه بودند اما حیا و منافع ملی اجازه نداد از آنها در مناظره سوء استفاده کند.

وی ادامه داد: نگاه دولت و کرامت به اداره کشور به ظرفیت داخل است و معتقد که "ما می‌توانیم".

وی تصریح کرد: متاسفانه در سال 3 هزار میلیارد تومان از محصولات کشاورزی از بین می‌رود و مازاد تولید هم داریم که این ضعف بسیار بزرگی است.

مشاور رئیسی در پایان سخنان با اشاره به انصراف قالیباف از کاندیداتوری در انتخابات به نفع رئیسی، گفت: دکتر قالیباف حتما از ارکان دولت کار و کرامت خواهد بود.

رئیس ستاد سید ابراهیم رئیسی اظهار کرد: ما آمده‌ایم تا با اتکاء به خداوند متعال و پیوستن ستاد قالیباف به رئیسی دست در دست هم نهیم و خواستار رسیدگی به مردم درمانده و مظلوم هستیم . 

جمال شهسواری افزود: خدا را شاکریم که امروز این اجتماع بزرگ با وجود همه موانعی که رقیب‌هایمان فراهم آورده بودند این چنین نمود باشکوهی پیدا کرده است و افتخار دیگری بر افتخارات شیر زنان و دلاور مردان کردستان افزوده شد . 

وی عنوان کرد: روحانی در طی این چهار سال برای مردم کردستان کار و فعالیت و معیشتی فراهم نکرد و در مناطق فقیرنشین توسعه و رونق خاصی ندیدیم و اکنون رکود و گرانی برقرار و اقتصاد رو به نابودی است . 

رییس ستاد رئیسی در کردستان در ادامه گفت: امیدواریم با سر کار آمدن رئیسی که شعارش رقیب ما بیکاری و فقر و محرومیت است و با اعتماد به خدا و مردم و دستان جوانان بتوانیم وضعیت را تغییر بدهیم . 

وی خاطرنشان کرد: در زمان ریاست جمهوری روحانی مدیریت کارآمدی ندیدیم و به جای دولت تدبیر از وی تزویر دیدیم. مردم از دولت، کم کردن درد و رنج بیکاران و جوانان جامعه و کار و کرامت می‌خواهند . 

امام جمعه سابق سنندج هم در ادامه گفت: همه مسلمانان جزو اعضای یک خانواده هستند و کسی که ملت را فرقه فرقه می‌کند به درد مردم نمی‌خورد.

ماموستا حسامی گفت: جوانان ما امروز بیکارند امیدوارم رئیسی بتواند با وعده به قول‌هایش در خدمت کل مردم از جمله جوانان و فقیران و نیازمندان باشد.

وی بیان کرد: مردم کُرد علاقه عجیبی به امام رضا دارند و با توجه به اینکه ایشان خادم امام رضا هستند مسلما موفق خواهد شد و می تواند به خوبی از عهده وظایف برآید.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج