رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه از بخشودگی 35 میلیارد و 303 میلیون تومان از سود و جرائم تسهیلات بانکی کشاورزان و دامداران بدهکار بانکی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، دکتر خسرو شهبازی با اشاره به اینکه بخشودگی سود و جرائم معوقات تسهیلات بانکی باعث تعیین تکلیف 6059 نفر از کشاورزان و دامداران شده، افزود: با تصویب تبصره 35 قانون بودجه در قالب اصلاحیه در سال 95 مبنی بر بخشودگی سود و جرائم تسهیلات زیر 100 میلیون تومان، سازمان جهاد کشاورزی استان با استفاده مناسب از این تبصره قانونی توانست با بخشودگی 35 میلیارد و 303 میلیون تومان از سود و جرائم تسهیلات بانکی؛ 6059 نفر از کشاورزان و دامداران تعیین تکلیف گردند.

شهبازی بابیان اینکه بالغ‌بر 80 میلیارد و 442 میلیون تومان مبلغ تسهیلات سررسید گذشته کشاورزان بوده، خاطرنشان کرد: عمده این بدهی معوق مربوط به کشاورزان و دامدارانی بوده که تسهیلات بانک کشاورزی، بانک ملی و صادرات را دریافت کرده‌اند و بخشودگی انجام‌شده باعث گشایش موانع استفاده از خدمات بانکی حداقل 18 هزار نفر از بدهکاران، ضامنین و وثیقه گذران آن‌ها گردید.

وی اصل تسهیلات بانک کشاورزی را بیش از 38 میلیارد تومان بیان کرد و تصریح کرد: دریافت‌کنندگان این تسهیلات 5118 نفر از کشاورزان و دامداران بوده‌اند که درمجموع بیش از 22 میلیارد تومان از سود و جرائم این تسهیلات مورد بخشودگی قرارگرفته است.

شهبازی کشاورزان و دامداران دارای معوقات تسهیلات بانکی ملی را 120 نفر بیان نمود و اضافه کرد: اصل تسهیلات دریافتی از بانک ملی بیش از 11 میلیارد بوده درمجموع 1 میلیارد و 866 میلیون تومان از سود و جرائم آنان بخشوده شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: در بانک صادرات نیز 821 نفر از کشاورزان دارای معوقات بانکی بوده‌اند که بالغ‌بر 10 میلیارد و 779 میلیارد از سود و جرائم آنان بخشیده و تعیین تکلیف شدند.

شهبازی با بیان اینکه تبصره 35 قانون اصلاح قانون سال 95 یکی از مهم‌ترین قوانین حمایتی است که در هیچ‌یک از سنوات قبل مشابه آن مصوب و اعمال نشده است افزود: این قانون عمدتاً کشاورزان و بدهکاران خرده پای بخش کشاورزی و روستایی را شامل گردیده و مشمولین تبصره فوق با استفاده از مزایای آن و مراجعه به بانک‌های عامل نسبت به بخشودگی سود و جرائم کلیه تسهیلات دریافتی سنوات قبل با اصل تسهیلات سال کمتر از 100 میلیون تومان اقدام نمودند.

گفتنی است بخشودگی 35 میلیاردی 303 میلیون تومان از سود و جرائم بانکی کشاورزان و دامداران بدهکار بانکی باعث گشایش موانع استفاده از خدمات بانکی حداقل 18 هزار نفر از بدهکاران، ضامنین و وثیقه گذاران آن‌ها گردیده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج