مدیرکل سیاسی وزارت کشور گفت: نشاط سیاسی و مشارکت حداکثری مردم اولویت اول برای اقتدار نظام است و کاندیداها باید ضمن تمکین به نتیجه آرا، نباید با سیاه نمایی کاری کنند که بعد از انتخابات روی دیدن یکدیگر را نداشته باشند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، محمدامین رضازاده در نشست مشترک احزاب و رسانه‌ها در کرمانشاه بابیان این مطلب که طی برگزاری 34 دوره انتخابات مختلف، جمهوری اسلامی فرازوفرودهای بسیاری را تجربه کرده است، ابراز داشت: به‌طورقطع در تمامی این دوره‌ها حضور پرشور مردم حرف اول را در اقتدار ایران اسلامی داشته است.

وی میانگین مشارکت مردم ایران در 34 دوره انتخابات کشور را 67.7 درصد اعلام و تصریح کرد: مردم ایران در یک دوره انتخابات برای تغییر رژیم 98.2 درصد، در سه دوره همه‌پرسی و بازنگری قانون اساسی 60 درصد، در چهار دوره انتخابات شورای شهر 60 درصد، در پنج دوره انتخابات خبرگان رهبری 57 درصد و دریازده دوره انتخابات ریاست جمهوری به میزان 66.7 درصد مشارکت داشته‌اند و اگر مجموع انتخابات به همراه انتخابات مجلس شورای اسلامی را در نظر بگیریم، درمجموع میانگین مشارکت مردم در 34 دوره انتخابات 67.7 درصد بوده است.

مدیرکل سیاسی وزارت کشور بابیان اینکه در پای هر صندوق روی 15 تا 20 نفر مجری برگزاری انتخابات بوده و روند کار را نظارت می‌کنند، تصریح کرد: باوجود 62 هزار صندوق روی در سراسر کشور یک‌میلیون و 200 هزار نفر مجری برگزاری انتخابات در کشور هستند.

وی بابیان اینکه انتخابات آبرو و حیثیت نظام است، گفت: نباید این آبرو و حیثیت فدای بازی‌های حزبی سیاسی و جناحی شود و انتخابات کم‌اهمیت جلوه داده شود و در این راستا احزاب و گروه‌ها باید از سیاه نمایی و تخریب دست‌بردارند و همگی برای مشارکت حداکثری مردم تلاش کنند.

رضازاده بابیان اینکه انتخابات این دوره در بهترین شرایط نظام در طول تاریخ پس از انقلاب در حال برگزاری است، گفت: نظام و مردم و قانون از ما چهاراصل برگزاری انتخاباتی سالم، امن، رقابتی و با مشارکت حداکثری را انتظار دارند.

وی افزود: سالم برگزار کردن انتخابات به این معنی است که تمامی مراحل آن از ثبت‌نام کاندیداها و استعلام و بررسی صلاحیت‌ها گرفته تا اخذ روی و شمارش آرا و اعلام نتایج همه بر اساس قانونی اساسی صورت گیرد که همه تلاش ما در این جهت است.

این مسئول تصریح کرد: انتظار بعدی امنیت انتخابات است که بنا بر اعلام تمامی صاحب‌نظران و مسئولین امنیتی کشور، در بهترین شرایط امنیتی برای برگزاری انتخابات هستیم.

وی تصریح کرد: همه این شرایط موجب شده تا بستر لازم برای حضور حداکثری مردم در انتخابات فراهم شود که انشالله در روز 29 اردیبهشت همه دنیا شاهد آن خواهند بود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج