دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مازندران از دستگیری فردی به اتهام جعل عنوان وکالت (دخالت در امر وکالت) و کلاهبرداری در شهرستان قائم شهر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، حجت الاسلام اسدالله جعفری افزود: "م.ج" که به دلیل مشکلات اداری و قضایی از یکی از ادارات اخراج شده است با سوء استفاده از موقعیت سابق و اطلاعات حقوقی و اداری همچنین ارتباطات دوستانه با همکاران، خود را به عنوان وکیل دادگستری معرفی کرده بود.

وی ادامه داد: نامبرده با ظاهری آراسته در مجموعه های قضایی شهرستان های قائم شهر، بابل و آمل حاضر و با در اختیار گرفتن برگه های وکالت برخی وکلا نسبت به تنظیم قرارداد وکالت با آنها اقدام و ضمن تحصیل وجوهی به عنوان حق الوکاله و هزینه دادرسی از مردم اقدام به کلاهبرداری کرده است.

این مقام قضایی ادامه داد: شخص فوق الذکر در تاریخ بیستم اردیبهشت ماه توسط مامورین حفاظت و اطلاعات دادگستری استان مازندران دستگیر و پس از انجام تحقیقات اولیه و شناسایی تعدادی از شکات به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان قائم شهر معرفی و در حال حاضر با صدور قرار تامین مناسب در بازداشت به سر می برد.

جعفری با بیان اینکه نامبرده نسبت به اتهاماتی مانند قبول پرونده و پیگیری امور قضایی، دریافت هزینه دادرسی و حق الوکاله و حتی چاپ کارت ویزیت و معرفی خود به عنوان وکیل اقرار کرده است، تصریح کرد: متهم تاکنون بیش از 130 میلیون تومان از مردم کلاهبرداری کرده است.

وی خاطرنشان کرد: پرونده مذکور در دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان قائم شهر مفتوح است و تحقیقات تکمیلی در خصوص این پرونده ادامه دارد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج