آیین رونمایی از طرح ها و پروژه های فناورانه اداره کل پست استان اصفهان و تجلیل از برترین های نامه نگاری بین المللی 2017 با حضور معاون وزیر، مدیر عامل شرکت ملی پست و جمعی از مسوولان ارشد استانی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، مدیر کل روابط عمومی پست با اشاره به درخشش دانش آموزان اصفهانی در مسابقه نامه نگاری بین المللی 2017 گفت: چهل و ششمین دوره این مسابقات با هدف افزایش آگاهی نوجوانان از اهمیت نقش خدمات پستی در جامعه و ترویج فرهنگ مکاتبه از سوی اتحادیه جهانی پست ( UPU ) برگزار شد.

ترابی افزود: محوریت این مسابقه با موضوع (( تصور کنید شما مشاور دبیر کل سازمان ملل هستید ، در این صورت برای کمک به دبیر کل ابتدا به کدامیک از موضوعات مورد بحث جهان خواهید پرداخت و چه راه حلی به وی توصیه خواهید کرد )) برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه به منظور برگزاری هر چه با شکوهتر این مسابقه جلسات مشترکی با آموزش و پرورش، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و دیگر دستگاه های مربوطه برگزار گردید ، گفت : طی این جلسات مقرر گردید به 22 اثر برگزیده تمبر طلا و نقره از طرف پست ، و به 100 نفر بعدی هدایا و تقدیر نامه از طرف کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اهدا شود.

مدیر کل روابط عمومی پست گفت : در پایان مهلت ارسال آثار 5864 نامه از استان های مختلف و ایرانیان خارج کشور به دبیرخانه ارسال شد که سهم استان های اصفهان ، تهران و آذربایجان غربی بیشتر بود و پس از بررسی های کارشناسانه تعداد 933 اثر به مرحله نهایی راه یافت.

ترابی با اشاره به معیارهای لحاظ شده برای انتخاب نامه ها از جمله جهان شمول بودن پیشنهاد ها و ارائه راهکارهای جهانی در اثر شرکت کنندگان در این مسابقه و توجه وی‍ژه به آثاری که بازتاب ذوق و خلاقیت و نگاه فردی شرکت کنندگان باشد ، افزود : بر اساس رأی هیأت داوران در نهایت 933 اثر به مرحله نهایی راه یافت که 22 نفر به عنوان اثر برتر و 120 اثر منتخب و شایسته تقدیر شناخته شدند.

وی افزود : سهم اصفهان از نامه های ارسالی 1808 نامه بود که به تنهایی 30 درصد آثار ارسالی را به خود اختصاص می داد در این مراسم از آنیتا حسن زاده به عنوان رتبه اول این مسابقات تقدیر شد و که بر طبق ضوابط نامه او پس از ترجمه برای شرکت در مسابقه جهانی به دفتر بین المللی اتحادیه پستی جهانی ارسال گردید . همچنین شیما سادات خدامی ، امیر مهدی احمدی ، مستوره سادات میرزاده حسینی ، مرضیه یبلویی با اهدای لوح و تمبر طلا و نقره از سوی معاون وزیر آقای مهری و سایر مسوولان تقدیر شد.

در پایان مراسم با حضور معاون وزیر آقای مهری و دیگر مسوولان از طرح ها و پرو‍ژه های فناورانه شرکت ملی پست اصفهان رونمایی شد که می توان به سامانه بیتاک ( بستر یکپارچه تبلیغات انتخابات کشور ) ، بهره برداری از دستگاه آشکار ساز ممنوعات پستی، سامانه یکپارچه ابلاغیه ها و اخطاریه ها و سامانه یکپارچه استعلام خدمات نیابتی رونمایی شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج