نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: در اولین گام در تحول اقتصادی، سیستم مربوط به سامانه های مالیاتی را به نفع 96 درصد تغییر داده و جلو فرار مالیاتی چهار درصدی ها را خواهم گرفت.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، محمد باقر قالیباف دیروز در ورزشگاه پیروزی اصفهان با اشاره به ضرورت اجرای اصلاح در سیستم بانکی کشور در دولت خود، افزود: منظور ما از اصلاح سیستم بانکی، هیات مدیره ها و مسوولان و کسانی است که متاسفانه جزو 4 درصدی ها هستند و صندلی های مربوط به بانک را خرید و فروش می کنند.

وی افزود: زمانی که حرف از سیستم بانکی می‌زنم منظور کارمندان شریف نیست بلکه مدیران ۴ درصدی هستند که ۸۰ درصد وام‌های بدون بهره را در اختیار افراد محدود قرار می‌دهند اما وام به اقشار مختلف داده نمی‌شود.

شهردار تهران با اشاره به افزایش یارانه های حاصل از افزایش درآمد دولت، گفت: با احتساب از محل یارانه ها، ضمانت وام های تا سقف 15 میلیون تومان را خواهیم کرد تا مردم، بدون ضمانت وام بگیرند و در صف باقی نمانند.

قالیباف افزایش یارانه به 150 هزار تومان را از برنامه های دولت خود بیان کرد و گفت: این پول مختص قشر مستضعف است ولی دولت این میزان پول را برای هزینه های جاری خود مصرف می کند.

وی تاکید کرد: امروز کشاورزان ما تولیدات خود را با همه سختی ها و مشکلات کاشت و برداشت می کنند اما متأسفانه یا هیچ سودی نمی برند یا از کمترین بهره برخوردار می شوند در حالی که دلالان زالو صفت بدون هیچ حرکتی، بیشترین منفعت را در این میان می برند.

کاندیدای دوازدهمین دوره ریاست جمهوری با اشاره به اینکه در تهران ۳۰۰ کیلومتر مترو کشیده شده اما در اصفهان هنوز دولت نتوانسته مترو را تمام کند، گفت: چرا باید این مسائل در اختیار تهران فقط باشد در حالی که ما می‌توانیم در همه کشور این ظرفیت را داشته باشیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج