مورین مک نیل کارشناس دبیرخانه اوپک از شرکت پالایش نفت اصفهان بازدید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان به نقل از شرکت پالایش نفت اصفهان، در این بازدید کارشناس دبیرخانه اوپک  ضمن شرکت در جلسه ای که با حضور مدیر بهره برداری، رئیس روابط عمومی ورئیس حراست صورت گرفت، در جریان فعالیت شرکت پالایش نفت اصفهان قرار گرفت.

مدیر بهره برداری شرکت پالایش نفت اصفهان در این  نشست با معرفی پالایشگاه، گفت:  شرکت پالایش نفت اصفهان فعالیت خود را در زمینه پالایش نفت خام و تولید فرآورده های نفتی و تامین خوراک صنایع پایین دستی از سال ۱۳۵۸ و در قالب دو پالایشگاه متقارن آغاز کرده است.

حامد آرمانفر تولیدات عمده این شرکت را بنزین یورو۴، گازوئیل یورو ۴، نفت سفید، گاز مایع و... عنوان کرد و اظهار داشت: شرکت پالایش نفت اصفهان دستاوردهای بزرگی را در طول سال ها فعالیت خود کسب کرده به طوری که از سال های آغازین دهه ۶۰، ظرفیت پالایش نفت خام این شرکت با افزایش ۸۵ درصدی نسبت به ظرفیت طراحی آن از ۲۰۰ هزار بشکه در روز به بیش از ۳۷۵ هزار بشکه افزایش یافته است.

وی همچنین با اشاره به تولید راهبردی ترین کاتالیست مورد نیاز صنعت پالایش نفت توسط متخصصان داخلی در شرکت، افزود: با وجودی که واحدهای "NHT" و "CCR" مجتمع بنزین سازی،  در سال ۱۳۹۲ راه اندازی و در سرویس عملیاتی قرار گرفته بود، به علت تحریم ها، تامین کاتالیست مورد نیاز واحد سوم مجتمع، "Isomerization:" با مشکل و تاخیر مواجه شده بود. تا آن زمان این کاتالیست تنها در انحصار دو کشور جهان قرار داشت اما خوشبختانه  متخصصان توانمند داخلی موفق به تولید آن شدند و این اتفاق خجسته و پرافتخار را در تاریخ صنعت پالایش نفت ایران ثبت کردند.

خانم مک نیل نیز در گفت و گویی، تلاش ارزشمند این واحد عظیم صنعتی را ستود و اظهار داشت: پالایشگاه اصفهان از اهمیت ویژه ای برخوردار است و من در مدت حضور خود در ایران تنها شرکت نفتی که برای بازدید از آن درخواست ارائه کرده ام، پالایشگاه اصفهان بوده است.

وی پس از بازدید از واحدهای عملیاتی شرکت، بیان داشت: کشور ایران با پشتوانه تاریخ شگفت انگیزش و با اتکاء به توانایی مردم خویش پیشرفت های قابل توجهی داشته و من رویکرد و حرکت پالایشگاه اصفهان را به عنوان نماد تلاش متخصصان این سرزمین پهناور ارج می نهم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج