شهردار کرمانشاه در حاشیه بازدید از عملیات اجرایی پارک بزرگ سراب قنبر گفت: شهرداران مناطق باید در راستای توسعه پایدار با برنامه‌ریزی و رویکردی جدی و منطقی در کاربری زمین همگون و عادلانه خدمات شهری و عدالت اجتماعی به بحث فضای سبز اهتمام ورزند.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، آرش رضایی گفت: با توجه به گسترش جمعیت شهرنشین و توسعه اراضی شهری فضای سبز و پارک‌ها به‌عنوان یکی از ارکان اصلی کیفیت زندگی شهروندان نقش بسزایی در سلامت و نشاط جامعه شهروندی دارد.

وی افزود یکی از معضلاتی که درگذشته در خصوص فضای سبز شهری وجود داشت مفهوم توسعه همگون فضای سبز در محلات و مناطق شهر کرمانشاه بود.

آرش رضایی تصریح کرد: باید توزیع و سرویس‌دهی فضای سبز در محلات و سطح شهر به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که تمام نقاط سطح شهر را در برگیرد.

وی با تأکید بااینکه یکی از معضلاتی که ما با آن مواجه هستیم با توجه به تراکم بالای شهروندان و به دنبال آن احتیاج جامعه شهروندی به داشتن فضاهای برای اسکان و حمل‌ونقل گفت: گسترش و حفظ و نگهداری فضای سبز امروزه بسیار امر حیاتی و مهمی است که هم مسئولین هم شهروندان باید نصبت به آن توجه ویژه داشته باشند.

شهردار کرمانشاه بیان داشت: فضای سبز و پارک‌ها برای تک‌تک شهروندان در هر سن و سالی منافع جسمی و روحی و به‌طورکلی زیست‌محیطی فراوانی دارد و برنامه مدیریت شهر به‌گونه‌ای است که توسعه پارک‌ها در مناطقی که در محدوده سرویس‌دهی فضای سبز قرار ندارد و یا مجموعه مساحت فضای سبز در شعاع همسایگی آن محلات کم است اقدامات اساسی شکل گیرد.

شهردار کرمانشاه در پایان از شهرداران مناطق خواست در راستای توسعه پایدار با برنامه‌ریزی و رویکردی جدی و منطقی‌تر در خصوص کاربری زمین همگون و عادلانه خدمات شهری و عدالت اجتماعی به بحث فضای سبز اهتمام ورزند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج