مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه گفت: زمانی که کیفیت محصولات فرهنگی افزایش یابد، مردم خود به سمت کارهای فرهنگی جذب می‌شوند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه این اداره کل متناسب بانامی که دارد اقدامات مؤثری در حوزه فرهنگ و ارشاد انجام داده است، گفت: تنها بیش از 500 کانون فرهنگی و هنری مساجد داریم که عمدتاً در بخش روستایی فعال بوده و همگی به انجام کارهای فرهنگی مشغول‌اند و سعی در ارتقا فرهنگ اسلامی جامعه دارند.

جعفری افزود: سایر حوزه‌ها نیز ازجمله حوزه چاپ و نشر کتاب، هنرهایی مانند موسیقی و تئاتر و حوزه مطبوعات همگی به امر فرهنگ‌سازی مشغول هستند.

وی گفت: ما معتقدیم زمانی که کیفیت محصولات فرهنگی افزایش یابد، مردم خود به سمت کارهای فرهنگی جذب می‌شوند و نیازی به تبلیغ در این زمینه نیست و تلاش ما این است که در کنار افزایش کمی محصولات فرهنگی، کیفیت این محصولات را نیز ارتقا بخشیم.

این مسوول افزود: زمانی که کتاب خوبی چاپ می‌شود، مردم با میل و رغبت به سمت خواندن آن خواهند رفت و نیازی نیست در خصوص فرهنگ کتاب‌خوانی کاری کنیم. هرچند اقدامات بسیاری ازجمله بحث برگزاری نمایشگاه‌های کتاب و جشنواره‌های کتاب مانند جشنواره بهارانه و جام باشگاه‌های کتاب نیز در این زمینه و در راستای تشویق مردم به امر کتاب‌خوانی صورت گرفته است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج