فرمانده انتظامی استان از متلاشی شدن 6 باند سرقت مسلحانه و خشن در عملیات کارآگاهان پلیس آگاهی این فرماندهی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، سردار عبدالرضا آقاخانی پیرامون برنامه های فرماندهی انتظامی استان اصفهان در سال 96 اظهار داشت: امسال سال پرشتابی در ماموریت های میدانی و عملیاتی پلیس استان است و سعی می کنیم که رسیدگی به موضوعاتی که در سال 95 دغدغه اصلی مردم استان بود را با شتاب بیشتری دنبال نمائیم.

وی بحث مبارزه با مواد مخدر را یکی از اولویت های اصلی برنامه های پلیس استان ذکر کرد و اظهار داشت: در زمینه جمع آوری معتادان ولگرد از سطح محلات یک کار ویژه ای در سال 95 شروع شد که این روند در سال جدید نیز ادامه خواهد یافت.

این مقام انتظامی با بیان اینکه طرح های پلیس در خصوص مبارزه با موادمخدر مقطعی نیست گفت: در طول سال 95 بیش از 500 طرح با این موضوع در سطح استان اجرا شد که نشان می دهد پلیس در این خصوص مصمم و قاطع بوده است.

وی موضوع سرقت های خرد، کاهش تصادفات فوتی و ارتقای امنیت اخلاقی و اجتماعی را از دیگر برنامه های فرماندهی انتظامی استان برای سال 96 عنوان کرد و گفت: در سال گذشته اقدامات خوبی با همکاری سایر دستگاه ها در این راستا صورت گرفت و امیدواریم با ادامه این روند بتوانیم فضای امن، آرام و با نشاطی برای مردم استان فراهم کنیم.

سردار آقاخانی، مبارزه با قاچاق کالا را در دستور کار جدی پلیس استان عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه قاچاق ضربه بزرگی به نظام اقتصادی کشور وارد می کند به همین جهت برنامه ریزی های خوبی شده تا با همکاری همه دستگاه ها به ویژه هماهنگی دستگاه قضائی یک مقابله جدی و قاطعانه ای را در سال جدید با عاملان قاچاق کالا و عبور محموله های قاچاق از مسیر های استان انجام دهیم.

فرمانده انتظامی استان مقابله با جرایم خشن را از دیگر برنامه های این فرماندهی برشمرد و اظهار داشت: با تلاش کارآگاهان سخت کوش پلیس آگاهی استان 6 باند سرقت مسلحانه و خشن در سال 95 منهدم و از هم متلاشی شدند که عمده فعالیت این باندها سرقت از طلافروشی ها، سرقت های توام با خشونت و سرقت محموله بود.

این مقام انتظامی سپس به حوزه پلیس فتای استان اشاره کرد و گفت: پلیس اصفهان مقابله با جرایم فضای مجازی را به عنوان اولویت خاص برنامه های خود قرار داده و معتقد است این فضا با توجه به تهدیدات و آسیب های جبران ناپذیری که برای نسل جوان جامعه ما در بر دارد بایستی به طور ویژه تحت نظر و کنترل قرار گیرد.

سردار آقاخانی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه نظارت پلیس فتای استان بر تبلیغات انتخاباتی در فضای مجازی چگونه است، اظهار داشت: پلیس فتا به طور دقیق تمام صفحات شبکه های اجتماعی و سایت های اینترنتی که در زمینه تبلیغات انتخاباتی فعال هستند را رصد می کند و با هرگونه تخلفی نیز در این زمینه برخورد قانونی صورت می دهد و به حمد الله امنیت در این فضا نیز برقرار است.

ارتقای تعالی رفتار کارکنان پلیس استان دیگر موضوعی بود که سردار آقاخانی بر آن تاکید کرد و گفت: سال گذشته با انجام این اقدامات شاهد کاهش 45 درصدی تخلفات در بین کارکنان بودیم و امسال هم تکریم ارباب رجوع و حفظ حقوق شهروندی در مراکز انتظامی با جدیت بیشتری دنبال می شود و تیم های ویژه به طور سرزده به یگان های انتظامی حضور یافته و بر رعایت این مسایل از سوی کارکنان نظارت می کنند.

آقاخانی استراتژی ناجا را خوش رویی و خوش اخلاقی ماموران پلیس با مردم عنوان کرد و اظهار داشت: نیروی انتظامی پناهگاه مظلومان و آسیب دیدگان است و برای گرفتن حق آنان از افراد شرور و قانون شکن از موضع صلابت و اقتدار خود رفتار می کند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج