مدیر نظارت و بازرسی اصناف استان اصفهان گفت: در یک هفته گذشته ۳۹ میلیارد و ۱۶ میلیون و ۸۰۰ هزار ریال کالای قاچاق در اصفهان کشف، ضبط و تحویل مراجع ذی صلاح شده است.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، محمدی فشارکی با اشاره به بازرسی های این مجموعه طی یک هفته گذشته، اظهار داشت: در بازرسی به عمل آمده بازرسان مدیریت بازرسی و نظارت اصناف استان، از دو واحد صنفی تخلیه بار در اصفهان، ۱۵۶ عدد تشک طبی مواج، ۱۲۰ دستگاه انواع ابزار صنعتی (سنگ فرز - دریل و...) و ۱۱۱ حلقه لاستیک خودرو خارجی قاچاق، جمعا به ارزش یک میلیارد و ۲۴۵ میلیون ریال کشف، ضبط و برای انجام سیر مراحل قانونی، تحویل مراجع ذیصلاح شد.

وی همچنین از کشف محموله ۳۷ میلیارد ریالی صنایع دستی خارجی قاچاق و دستگیری سه متهم خبر داد و افزود: متهمان ظروف مسی را به یکی از کشورهای اطراف می بردند و پس از طراحی و حکاکی با دستگاه بر روی آنان به نام آن کشور وارد ایران می کنند و در فروشگاه های صنایع دستی می فروختند.

به گفته مدیر نظارت و بازرسی اصناف استان اصفهان، در بازرسی از انبارهای متهمان، ۲۰ هزار و ۲۰۰ عدد انواع ظروف مسی فاقد مدارک گمرکی از قبیل قندان، گلدان، سینی، ساعت دیواری، سماور و گلاب پاش کشف شد.

وی همچنین با اشاره به اینکه در بازرسی بازرسان اصناف از یک واحد صنفی تخلیه بار در اصفهان، ۲۰ هزار عدد کالای پزشکی (آنژیوکت) قاچاق، به ارزش ۳۰۰ میلیون ریال کشف و ضبط شد، افزود: در بازرسی دیگری از یک واحد صنفی تخلیه بار در اصفهان، تعداد ۲۲ کارتن چینی (۳۶ پارچه) قاچاق، ساخت کشور اسپانیا و ۷۱ هزار و ۲۰۰ عدد باتری قلمی خارجی قاچاق، جمعا به ارزش ۴۶۶ میلیون ریال کشف، جمع آوری و برای انجام سیر مراحل قانونی، تحویل مراجع ذیصلاح شد.

محمدی فشارکی ادامه داد: همچنین در بازرسی دیگر از دو واحد صنفی اصفهان، مجموعاً تعداد ۳۲۰۰ نخ انواع سیگار خارجی قاچاق، جمعا به ارزش پنج میلیون و ۸۰۰ هزار ریال کشف، ضبط شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج