معاون صنایع‌دستی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به اهمیت صنایع غذایی در عصر امروز اشاره کرد و گفت: صنایع غذایی از صنایع خلاق و آینده‌دار صنعت گردشگری است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری زنجان، «بهمن نامورمطلق» در آئین افتتاحیه سومین جشنواره بین‌المللی غذای اکو ـ جاده ابریشم، با بیان این‌که امروز صنایع خلاق در سطح دنیا دارای ارزش‌افزوده و اهمیت است، اظهار کرد: صنایع غذایی جزو صنایع خلاق محسوب می‌شود که در دوره فعلی زندگی بشر که مبتنی بر دوره نرم‌افزاری بوده، نقش و اهمیت زیادی دارد.

وی، سرمایه‌گذاری در حوزه صنایع غذایی را بسیار مهم برشمرد و افزود: در دوره نرم‌افزاری زندگی بشر، صنایع غذایی انطباق لازم با این دوره را داشته و غذا از جمله ثروت‌آفرین‌ترین صنایع دنیا در کنار صنایعی همچون فناوری اطلاعات و رسانه است.

این مسئول با بیان این‌که جاده‌های زیادی وجود دارد که فراموش شده است، خاطرنشان کرد: جاده‌ها در گذشته، پیونددهنده نقاط مختلف دنیا و درهم شکننده مرزها بوده‌اند.

وی در دنیا دو عقیده را حاکم بر تفکرات انسان برشمرد و خاطرنشان کرد: عقیده نخست ایجاد دیوار بوده و عقیده دوم ایجاد راه و جاده که کسانی معتقدند باید میان انسان‌ها دیوار ساخت و برخی اعتقاد دارند باید برای اتصال ملت‌ها جاده ساخت و جاده ابریشم، امروز جاده‌ای برای اتصال ملت‌ها بوده و این جشنواره نقش مهمی در این راستا ایفا می‌کند.

نامورمطلق با بیان این‌که خاستگاه جاده ابریشم در شرق بوده است، افزود: زمانی که جاده ابریشم نقش تاریخی و مهم خود را ایفا می‌کرد، دنیای شرق تولیدکننده و خلاق بود و غرب از آن الگو می‌گرفت، اما متأسفانه امروز شرق واردکننده صنایع غرب و مصرف‌کننده شده است.

معاون سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با بیان این‌که جاده فرش که خاستگاه آن نیز ایران بوده، امروز مغفول مانده است، افزود: باید این جاده نیز احیا شود و همچون این جشنواره فعالیت مناسبی نیز در راستای احیای آن صورت گیرد.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج