مدیرعامل سازمان تاکسیرانی همدان از وجود 1000 تاکسی اضافه بر نیاز شهر همدان در خطوط تاکسیرانی شهری خبر داد و گفت: 3هزار و 424 تاکسی در شهر همدان وجود دارد که از این تعداد 1000 خودرو اضافه بر نیازمان است.

به گزارش خبرگزاری موج، مهرداد خورشیدوند اظهار کرد: پس از هدفمندی یارانه ها تعداد خودروهای تاکسی در همدان افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه در بسیاری از خطوط تاکسیرانی با اضافه بار تعداد خودروهای تاکسی مواجهیم، افزود: در همدان 3هزار و 424 دستگاه خودرو فعال وجود دارد که تعداد 1000 دستگاه آن اضافه بر نیاز حمل نقل شهری است.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی همدان اعلام کرد: شهرداری همدان بنابر وظیفه خود و اعتبارات و اولویت های شهری، سالانه اقدام به ایجاد پایانه ها و ایستگاههای پارک سوار تاکسی و اتوبوس می کند به طوریکه از ابتدای سال 95 تاکنون 10 ایستگاه پارک سوار برای تاکسی ها ایجاد شده است.

وی با اشاره به افزایش تاکسی های خیابان شریعتی، افزود: تعداد تاکسی های این خط زیادتر از ظرفیت مورد نیاز آن است و در این راستا با همکاری و هماهنگی پلیس راهور، از 7 ماه گذشته تاکنون در ابتدای این خیابان جداکننده هایی برای انتظار تاکسی های ورودی به میدان امام(ره) تا هنگام خالی شدن خطوط تاکسیرانی خیابان شریعتی تعبیه شده و تاکسی ها می توانند به صورت دوبله پارک کنند تا نوبت به آنها برسد و در ایستگاه مربوطه که در سمت دیگر خیابانهاست اقدام به سوار کردن مسافران کنند.

خورشیدوند در ادامه گفت: به تاکسی داران و رانندگان خط خیابان شریعتی اعلام شده که در صورت تمایل بدون تشریفات اداری به دیگر خطوط انتقال یابند و در این راستا تنها 15 تاکسی اعلام آمادگی کرده اند و به منظور کاهش حجم تاکسی های این خط، به دیگر خطوط تاکسیرانی شهر منتقل شده اند.

وی همچنین تاکید کرد: برای کاهش حجم تاکسی های خطوط تاکسیرانی اقدامی در جهت افزودن تاکسی های اضافه به ناوگان تاکسی بیسیم شهری انجام شده و از ابتدای سال 95 تاکنون تعداد 200 دستگاه تاکسی به حوزه تاکسی بیسیم 1828 و 1833 منتقل شده‌اند.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی همدان از اضافه شدن 5 خط تاکسیرانی جدید به خطوط تاکسیرانی شهر همدان خبرداد و گفت: مسیرهای خیابان باباطاهر تا خیابان ابوذر، خیابان اکباتان تا قاسم آباد، پارک سوار خیابان بوعلی تا کوی متخصصین، خیابان اکباتان تا کوی علی آباد شهرک فرهنگیان و میدان آرامگاه تا میدان امام حسین(ع) خطوط جدیدی است که به تازگی ایجاد شده و در اختیار شهروندان همدانی قرار گرفته است.

وی همچنین یادآور شد: خط جدیدی در مسیر میدان بیمه تا میدان عمار و میدان 9دی واقع در کوی محمدیه نیز در کار گروه ترافیک مطرح شده و در صورت تصویب، این خط تاکسیرانی نیز در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج