مدیرکل مدیریت بحران خوزستان گفت: به علت مواد موجود در پاساژ رضوان، آتش‌سوزی تاکنون ادامه داشت اما کار اطفا حریق تقریباً به پایان رسیده و آتش تقریبا در حال مهار است.

به گزارش خبرگزاری موج، «کیومرث حاجی‌زاده» در جمع خبرنگاران اظهار کرد: حدود ساعت 13 پاساژ رضوان اهواز به‌علل نامعلوم دچار آتش‌سوزی شد، در این پاساژ 44 باب مغازه عمدتاً خرازی، وجود دارد.

وی افزود: به‌علت مواد موجود در این پاساژ، آتش‌سوزی تاکنون ادامه داشت اما کار اطفا حریق تقریباً به پایان رسیده و آتش در حال مهار شدن است.

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان با بیان این‌که این حادثه تاکنون یک مصدوم از میان مردم عادی داشته است، گفت: همه دستگاه‌ها علاوه بر آتش‌نشانی از جمله آبفا مدیریت بحران استان، مأموران انتظامی، اورژانس، هلال‌احمر و ... مشغول کار هستند.

نیمی از پاساژ رضوان در حال سوختن است

 

شهردار منطقه یک اهواز گفت: هم‌اکنون طبق آنچه مشهود است، نیمی از پاساژ رضوان در حال سوختن است و هنوز کانون حریق نامشخص است.

 «بابک محمدی» در جمع خبرنگاران اظهار کرد: حدود ساعت 13:30 از وقوع آتش‌سوزی سنگین در پاساژ رضوان مطلع شدیم و از همان ابتدای امر نیروهای شهرداری در محل حادثه حضور داشتند و با همکاری مردم نسبت به تخلیه انبارهای هم‌جوار این پاساژ که امکان سرایت آتش به آنها وجود داشت، اقدام کردند.

وی خاطرنشان کرد: هم‌اکنون طبق آنچه مشهود است، نیمی از پاساژ رضوان در حال سوختن است و هنوز کانون حریق نامشخص است.

شهردار منطقه یک اهواز گفت: با توجه به گستردگی حریق از مناطق نفت‌خیز درخواست کمک کردیم و خودروهای شرکت نفت جهت کمک به اطفای حریق به محل حادثه اعزام شد.

محمدی هم‌چنین اظهارات برخی کسبه پاساژ رضوان و مردم مبنی بر این‌که نخستین ماشین آتش‌نشانی که در محل حادثه حاضر شد فاقد آب بود را به شدت تکذیب کرد و گفت: اصلاً چنین وضعیتی نبوده است.

شهروندان از پاساژ رضوان فاصله بگیرند

فرمانده انتظامی اهواز از شهروندان خواست از نزدیک شدن به محل آتش‌سوزی در پاساژ رضوان خودداری کنند.

 سرهنگ «صفری» در جمع خبرنگاران با اشاره به ازدحام بالای مردم در محل حادثه و ایجاد مشکل برای نیروهای آتش‌نشانی و کند شدن روند اطفای حریق اظهار کرد: با توجه به این‌که هنوز آتش‌سوزی در پاساژ رضوان مهار نشده است از مردم می‌خواهیم که از محل حادثه فاصله بگیرند و به نیروهای آتش‌نشانی، امدادی و نیروی انتظامی اجازه دهند کار خود را انجام دهند.

وی افزود: با توجه به مواد موجود در داخل پاساژ، امکان وقوع حادثه برای آتش‌نشانان وجود دارد.

اکسیژن‌رسانی به مصدومان پاساژ رضوان/ باز شدن راه برای خودروهای امدادی

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر اهواز از کمک‌رسانی هلال‌احمر جهت اطفای حریق پاساژ رضوان اهواز خبر داد.

 «فتح‌الله هاشم‌نژاد» دقایقی پیش با حضور در محل حادثه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ظهر امروز که وقوع حریق سنگین در پاساژ رضوان به هلال‌احمر گزارش شد، این جمعیت اقدام به اعزام سه دستگاه آمبولانس و دو خودروی امداد و نجات و 20 نیروی ‌هلال‌احمر به محل حادثه کرد.

وی تصریح کرد: تاکنون بخش‌هایی از نرده‌های آهنی خیابان آزادگان(24 متری) به‌منظور تردد بهتر تانکرها و خودروهای امداد و نجات آتش‌نشانی توسط هلال‌احمر بریده شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر اهواز افزود: حدود هفت نفر از مردم که در جریان آتش‌سوزی سنگین پاساژ رضوان حادثه دیدند، نیاز به اکسیژن‌تراپی داشتند که این عملیات توسط هلال‌احمرانجام شد.

وی یادآور شد: هم‌چنین درب یکی از مغازه‌ها برای تردد آتش‌نشانان جهت اطفای حریق توسط هلال احمر باز شد.

امکان دسترسی به داخل پاساژ وجود ندارد/ انتقال 5 آتش‌نشان به بیمارستان

آتش سنگین در پاساژ رضوان اهواز با گذشت بیش از دو ساعت از آغاز حریق، هنوز خاموش نشده است.

«مقصود حق‌شناس»  اظهار کرد: ساعت 13:38 وقوع حریق سنگین در پاساژ رضوان اهواز واقع در خیابان 24 متری نزدیک فلکه شهدا به سامانه 125 و خدمات ایمنی شهرداری اهواز گزارش شد و بلافاصله از چند ایستگاه نیروهای آتش‌نشانی به همراه چند دستگاه خودروی اطفای حریق به محل حادثه اعزام شدند.

وی تصریح کرد: متأسفانه هنوز آتش‌نشانان موفق به اطفا حریق نشده‌اند، چون کانون حریق هنوز نامشخص است هم‌چنین ورود نیروهای آتش‌نشانی به داخل پاساژ ممکن نیست.

حق‌شناس گفت: آتش‌نشانان از چند جبهه از خیابان‌ها و پشت‌بام پاساژ رضوان به حریق حمله‌ور شدند و تاکنون پنج آتش‌نشان به‌علت مصدومیت شدید و سوختگی و خفگی توسط اورژانس به بیمارستان منتقل شده‌اند هم‌چنین نیروهای زیادی دچار تنگی‌نفس و سوختگی هستند و همچنان در محل حادثه مستقر هستند.

مدیر روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی اهواز افزود: هم‌اکنون بیش از 70 نیروی آتش‌نشان و بیش از 20 دستگاه خودروی اطفای حریق در محل حادثه حاضر هستند.

وی خاطرنشان کرد: به‌علت نوع مواد موجود در پاساژ رضوان که عمدتاً عطر و ادکلن و مشتقات نفتی شامل استون و لاک و تینر و مواد سریع‌الاشتعال هستند، کار اطفای حریق برای ما بسیار دشوار شده است و امکان دسترسی به داخل پاساژ وجود ندارد.

حق‌شناس افزود: تا ساعتی پیش صدای انفجارهای خفیف و متعددی از درون پاساژ به گوش می‌رسید که احتمالاً ناشی از انفجار اسپری‌ها و شیشه‌های عطر و ادکلن بوده است.

 هم‌اکنون دود سیاه غلیظی از بالای ساختمان پاساژ رضوان اهواز در حال انتشار است و علاوه‌بر نیروها و خودروهای آتش‌نشانی، خودروهای امداد و نجات و آمبولانس هلال‌احمر، اورژانس و تانکرهای آبفا در محل حادثه حاضرند.

فرمانده انتظامی اهواز، مدیرکل مدیریت بحران خوزستان و شهردار منطقه یک و مدیرعامل آتش‌نشانی اهواز نیز در محل حادثه حضور دارند که البته مدیر عامل آتش‌نشانی اهواز در جریان این عملیات دچار مصدومیت خفیف شده است.

تجمع و ازدحام مردم در خیابان 24 متری نزدیک پاساژ رضوان اهواز بسیار زیاد است و مأموران انتظامی در تلاش برای دور کردن مردم از محل حادثه هستند.

ادامه حریق در پاساژ رضوان اهواز/ مصدوم شدن چهار آتش‌نشان

آتش‌سوزی سنگینی در پاساژ رضوان که مرکز اصلی فروش لوازم خیاطی و خرازی اهواز است، رخ داد.

آتش‌سوزی سنگینی در پاساژ رضوان اهواز از ساعت 13 امروز آغاز شد، که دود غلیظی از این ساختمان منتشر شد و به گفته شاهدان صدای چند انفجار هم در محل حادثه شنیده شد.

هم‌چنین به گفته «مقصود حق‌شناس»، مدیر روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی اهواز، بیش از 30 مأمور آتش‌نشانی به اطفای حریق پرداختند و  چهار آتش‌نشان در عملیات اطفا دچار مصدومیت، سوختگی و خفگی شدند.

 در پی ادامه آتش‌سوزی در پاساژ رضوان، مسیر عبور خودروها از میدان شهدا به سمت خیابان نادری مسدود شد.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج