شهردار کرمانشاه در جمع مدیران عامل قطار شهری کشور: ۹ تبدیل مونوریل به‌قطار سبک شهری هدیه 2 هزار میلیارد تومانی دولت یازدهم به کرمانشاه بود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، دومین جلسه اتحادیه شرکت‌های قطار شهری کشور با حضور رئیس اتحادیه شرکت‌های قطار شهری کشور و مدیران قطار شهری مشهد، تبریز، اهواز و... به میزبانی سازمان قطار شهری شهرداری کرمانشاه برگزار شد.

آرش رضایی افزود: قطار سبک شهری یکی از کارآمدترین و بروزترین وسایل نقلیه درون‌شهری است که برای شهری همانند کرمانشاه با توجه به تراکم بالای ترافیکی و حجم جابجایی مسافر می‌تواند بسیار تأثیرگذار باشد.

وی گفت: متأسفانه درگذشته و در بحث توسعه شهری و شهرسازی چنین حجم سنگین و بار ترافیکی که امروز شاهد آن هستیم پیش‌بینی‌نشده بود و اکنون شاهد هستیم معضل ترافیک زمان و فضا را از شهروندان گرفته و علاوه بر آلودگی صوتی و زیست‌محیطی و استرس‌زا، در حال حاضر حمل‌ونقل ریلی بهترین و مناسب‌ترین راهکار است.

شهردار کرمانشاه ادامه داد: خوشبختانه با نگاه ویژه دولت محترم به این امر بخصوص کرمانشاه قطار سبک شهری با توجه به اینکه قابلیت احداث مسیر در سطح زمین زیرزمین و بالای سطح زمین را دارا است می‌تواند در کنار صرفه‌جویی در سوخت و مزیت‌های اقتصادی کاهش آلودگی صوتی و زیست‌محیطی شرایط مناسبی را در بحث ترافیک و حمل‌ونقل درون‌شهری به وجود آورد.

وی طول قطار شهری کرمانشاه را حدود 13 کیلومتر که مرحله اول آن به طول 7 کیلومتر روگذر و در قسمت تونل نیز 15 درصد پیشرفت فیزیکی دارد اعلام نمود و با اشاره به اینکه برای تکمیل این طرح به 25 هزار میلیارد ریال اعتبار دیگر نیاز است، تأکید کرد: با حمایت‌های مسئولین و دولتمردان پیشرفت قابل‌ملاحظه‌ای داشته‌ایم و با توجه به حمایت‌های شکل‌گرفته منابع مالی خوبی نیز برای پیشرفت پروژه دیده‌شده است.

رضایی زمان بهره‌برداری از قطار شهری کرمانشاه را منوط به تأمین اعتبار آن دانست و گفت: مهم‌ترین و محوری‌ترین قسمت هر پروژه برای بهره‌برداری و پیشبرد کار سرمایه است، هر چه زودتر سرمایه کار تأمین شود پروژه زودتر آماده و به بهره‌برداری می‌رسد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج