عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه موقت اصفهان گفت: نمایشگاه قرآن اصفهان در سطح کشور، بی نظیر است و باید به مدیرعامل شرکت نمایشگاه اصفهان و این مجموعه، بابت توفیق و همت برگزاری 13 دوره نمایشگاه قرآن کریم در اصفهان تبریک گفت.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان ، آیت الله مهدوی در جلسه ستاد عالی چهاردهمین نمایشگاه قرآن و عترت اصفهان که در محل شرکت نمایشگاه های اصفهان برگزار شد، با بیان این که بخش قرآن در این نمایشگاه به خوبی تبیین شده است، اظهار داشت: عدد چهارده و چهاردهمین دوره این نمایشگاه، بهانه مناسبی است تا بخش عترت این نمایشگاه نیز بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به این که در سال های گذشته بخش عترت نیز به درستی به این نمایشگاه اضافه شد و عنوان نمایشگاه به قرآن و عترت تغییر یافت، افزود: کسانی که به اسلام ضربه می زنند، کسانی هستند که راه قرآن و عترت را از هم جدا کرده اند. همان طور که پیدایش گروه هایی مانند داعش، نتیجه همین تفکر است.

عضو مجلس خبرگان رهبری، به برخی آیات قرآن در خصوص تمسک به ثقلین و توجه به قرآن و عترت در کنار یکدیگر اشاره داشت و گفت: روش شناساندن اهل بیت و ترویج آموزه های آنان بسیار مهم است و ما باید از طریق ابزارهای جدید، شخصیت و آموزه های ائمه اطهار را در سطح جامعه ترویج کنیم.

آیت الله مهدوی، تصریح کرد: دو سوم مسلمانان کنونی جهان، کسانی هستند که با قرآن آشنا هستند اما عترت را کنار گذاشته اند و متأسفانه شیعه هم گاه، ناخواسته از این مسأله غفلت کرده است. در حالی که قرآن کریم ما را مرتب به عترت، هدایت می کند و اهل بیت را طریقه اقوم می نامد.

وی ادامه داد: چهاردهمین دوره این نمایشگاه، فرصت مناسبی برای پیوند بیشتر با بخش عترت و شناخت بیشتر اهل بیت به ویژه برای نسل جوان است چراکه جوانان امروز، افکار پراکنده ای دارند و دام های فراوانی پیش روی آن ها گسترده شده است.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان نیز در این جلسه گفت: خرسندیم که به لطف خداوند از سال 83 تاکنون، 13 دوره نمایشگاه قرآن را در شهر اصفهان برگزار کردیم و تعداد مشارکت کنندگان نمایشگاه از 50 نفر در سال 83 به 209 مشارکت کننده در سال 95 رسیده است.

رسول محققیان افزود: طی 13 سال گذشته، 115 روز میزبان دوستداران قرآن و اهل بیت بودیم و 115 روزِ نمایشگاهی، تلاوت قرآن و فعالیت های قرآنی در محل نمایشگاه اصفهان صورت گرفته که مایه برکت، خرسندی و توفیق ما است.

وی ادامه داد: امیدواریم این نمایشگاه در دیگر شهرها و استان های کشور به ویژه مشهد و قم نیز برگزار و متولد شود و از دیگر شهرهای کشور نیز شاهد حضور بیشتر مشارکت کنندگان در نمایشگاه اصفهان باشیم.

 

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج