فرمانده انتظامی استان با اشاره به تشدید طرح های مبارزه با قاچاق کالا و ارز از کشف 85 میلیارد ریال انواع کالاهای خارجی قاچاق و انهدام دو باند بزرگ قاچاق کالا توسط ماموران این فرماندهی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان ، سردار عبدالرضا آقاخانی اظهار داشت: با توجه به شعار سال و تاکید مقام معظم رهبری بر ایجاد امنیت اقتصادی برای سرمایه گذاران و تولید کنندگان در جهت افزایش اشتغال و رونق اقتصادی در کشور ، نیروی انتظامی مبارزه با قاچاق کالا را به عنوان یکی از موانع موجود بر سر رشد تولید و توسعه اشتغال به صورت جدی در دستور کار خود قرار داده است.

وی افزود: برهمین اساس فرماندهی انتظامی استان نیز طرح های خود در این زمینه را تشدید کرده و در راستای اجرای منویات رهبر معظم انقلاب تمرکز خود را بر توقیف پرونده های کلان کالای قاچاق قرار داده است به طوری که کشف پرونده های قاچاق بالای یک میلیارد ریالی با 67 درصد افزایش روبه رو بوده است.

سردار آقاخانی مجموع کشفیات کالای قاچاق در فروردین ماه امسال را 85 میلیارد ریال عنوان کرد و اظهار داشت: این رقم از حجم ارزش ریالی پرونده های قاچاق ، 71 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.

وی از توقیف 69 دستگاه خودروی سبک و سنگین حامل کالای قاچاق در این مدت خبر داد و گفت: عمده ترین کالاهای خارجی قاچاق کشف شده در فروردین ماه شامل لوازم خانگی، لوازم صوتی و تصویری، پارچه، سیگار و البسه بودند.

فرمانده انتظامی استان با بیان اینکه تمرکز این فرماندهی بر روی فعالیت دانه درشت های قاچاق کالا است اظهار داشت: در این زمینه پلیس آگاهی استان با اشرافیت بالای خود توانسته اعضای دو باند بزرگی که در زمینه وارد کردن انواع کالاهای خارجی قاچاق فعال بودند را شناسایی، دستگیر و تحویل مراجع قضائی دهد.

وی از نظارت و کنترل پلیس استان بر روی انبار ها، کارگاه های متروکه، چهاردیواری ها و هر محل و مکانی که به منظور دپوی کالا از آن استفاده می شود خبر داد و گفت: در این زمینه تیم های ویژه ای فعال شده و به صورت مرتب از این مکان ها بازدید می کنند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه در قانون برخورد با کسانی که کالاهای قاچاق را در منازل خود دپو می کنند نیز پیش بینی شده اظهار داشت: در این زمینه چندین منزل که در آن کالای قاچاق دپو شده بود شناسایی و برخورد های قانونی با صاحبان آنها صورت گرفت.

فرمانده انتظامی استان، کشف محموله های قاچاق قبل از ورود به استان و توزیع در سظح بازار را اولویت این فرماندهی عنوان کرد و اظهار داشت: در این زمینه یگان ویژه اقدام به ایست و بازرسی های مقطعی در محورهای فرعی و اصلی استان می کند و به زودی نیز با هماهنگی سازمان های مرتبط دو دستگاه "ایکس ری" در دو گلوگاه ایست و بازرسی پلیس استان نصب می شود.

سردار آقاخانی با بیان اینکه هم اکنون 40 درصد از محموله های قاچاق در پنج گلوگاه ایست و بازرسی استان کشف می شود عنوان داشت: البته حجم بیشتر کشفیات ما در ایست و بازرسی های شهید امامی شهرضا و شهید شرافت نائین است.

این مقام انتظامی با تقدیر و تشکر از همکاری و مشارکت مردم در برنامه ها و طرح های پلیس اظهار داشت: شهروندان می توانند هرگونه اخبار و اطلاعاتی از فعالیت قاچاقچیان کالا در زمینه تهیه، دپو و توزیع دارندرا از طریق شماره تلفن 110 به پلیس اعلام نمایند تا اقدامات قانونی در این زمینه انجام گرفته و دست این گونه افراد از بازار تولید و اقتصاد کشور کوتاه شود.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج