بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که میان سرمایه‌گذار جدید پالایشگاه کرمانشاه و یک گروه یونانی انجام شد این سرمایه‌گذار خارجی 300 میلیون یورو در پالایشگاه کرمانشاه سرمایه‌گذاری می‌کند که این حجم از سرمایه‌گذاری می‌تواند پالایشگاه کرمانشاه را کاملاً متحول کند.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری در نشست مشترکی که با حضور یک هیئت سرمایه‌گذار یونانی و مدیر پالایشگاه کرمانشاه و سرمایه‌گذار جدید این مجموعه در استانداری کرمانشاه برگزار شد؛ اظهار داشت: پالایشگاه کرمانشاه یکی از قدیمی‌ترین و مهم‌ترین صنایع استان است که ادامه فعالیت و توسعه بیشتر آن موردتوجه جدی مدیریت ارشد استان و مردم است.

رضا رحیمی افزود: یکی از سیاست‌های موردنظر رهبر معظم انقلاب و دولت تدبیر و امید، موضوع واگذاری مجموعه‌های دولتی به بخش خصوصی است که این موضوع با برنامه‌ریزی مناسب در حال انجام است.

این مدیر ارشد اقتصادی استان اظهار داشت: سرمایه‌گذار جدید این مجموعه از کارآفرینان خوب استان و کشور است و از این توانایی برخوردار است که فعالیت‌های پالایشگاه کرمانشاه را در بخش‌های مختلف توسعه دهد.

وی با تأکید بر این موضوع که پالایشگاه کرمانشاه نیازمند توسعه بیشتر است اظهار داشت: با توجه به‌قرار گرفتن این مجموعه در وسط شهر موضوع آلاینده‌های زیست‌محیطی یکی از مشکلات این پالایشگاه است که امیدواریم با انتقال تکنولوژی‌های جدید این مشکلات به حداقل برسد.

رضا رحیمی ادامه داد: فرآورده‌های پالایشگاه کرمانشاه هنوز به همان روش‌های چند دهه پیش صورت می‌گیرد که غیراقتصادی است.

معاون استاندار کرمانشاه با اشاره به تمایل جدی گروه خارجی برای سرمایه‌گذاری در پالایشگاه کرمانشاه اظهار داشت: این مجموعه یک گروه سرمایه‌گذار یونانی است که در حال حاضر در بخش‌های نفتی، پزشکی و دیگر بخش‌ها در کشور سرمایه‌گذاری کرده است و از مجموعه‌های توانمند بین‌المللی محسوب می‌شود.

این مدیر ارشد اقتصادی استان عنوان کرد: بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که میان سرمایه‌گذار جدید پالایشگاه کرمانشاه و گروه یونانی امضاء شد این مجموعه آماده است تا 300 میلیون یورو در پالایشگاه کرمانشاه سرمایه‌گذاری کند و زمینه توسعه و انتقال تکنولوژی به استان را فراهم کند.

وی تصریح کرد: این حجم بالا از سرمایه‌گذاری می‌تواند پالایشگاه کرمانشاه را کاملاً متحول کند.

معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری عنوان کرد: امیدواریم زمینه‌های عملی شدن این سرمایه‌گذاری به‌سرعت فراهم شود و شاهد اقتصادی‌تر شدن تولیدات پالایشگاه و توسعه ظرفیت‌ها و کاهش آلاینده‌ها در این مجموعه باشیم.

مهندس رضا رحیمی ادامه داد: یکی از برنامه‌های اصلی دولت تدبیر و امید تولید بنزین‌های با استاندارد بالا و دارای کمترین آلودگی زیست‌محیطی است که امیدواریم با عملی شدن این تفاهم شاهد افزایش تولیدات این محصول در کشور باشیم.

وی انتقال تکنولوژی و بومی‌سازی تکنولوژی در حوزه پالایشگاه را از اولویت‌های این تفاهم برشمرد و گفت: این سرمایه‌گذاری باید با دورنمای تربیت تکنسین‌های کرمانشاهی همراه باشد تا در آینده بتوانیم با اتکا به این نیروی متخصص به توسعه بیشتر پالایشگاه بپردازیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج