معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری قصرشیرین، علت انفجارهای مهیب صبح امروز قصرشیرین را انهدام مین‌های برجای‌مانده از دوران جنگ تحمیلی اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، نعمت‌الله نازپرورده گفت: با پیدا شدن چند مین برجای‌مانده از دوران دفاع مقدس علت انفجارهای امروز در قصرشیرین، انهدام مین‌های دوران جنگ در قصرشیرین، متخصصان امر اقدام به انفجار و خنثی‌سازی آن‌ها کردند.

وی با اشاره به اینکه این نوع مین ها فقط با انفجار خنثی می‌شود گفت: ازآنجاکه این مین ها سال‌های متمادی در زمین‌های منطقه باقی‌مانده و دچار فرسودگی شده بودند، امکان انتقال آن‌ها به مکانی دیگر برای خنثی‌سازی میسر نبود، و به همین علت در همان مکان اصلی‌شان خنثی شدند.

نازپرورده گفت: درگذشته نوار مرزی قصرشیرین به‌طور کامل از وجود مین ها پاک‌سازی‌شده بود اما در این مدت به علت افزایش دبی آب رودخانه‌ها و طغیان فصلی برخی از آن‌ها، و نیز بارش باران، مین ها همراه جریان سیلاب از مکان‌های پاک‌سازی نشده به محدوده پاک‌سازی‌شده منتقل‌شده و مشکلاتی را به وجود آورده بودند.

وی افزود: مسئولان هم‌اکنون افراد و امکانات لازم را به‌منظور تفحص زمین‌های نوار مرزی قصرشیرین آماده کرده و انتقال داده‌اند تا کار پاک‌سازی با سرعت انجام شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج