مدیرکل دفتر امور خانواده و بانوان استانداری گفت: زنان صحنه‌های حماسی و پرشوری را در طول 8 سال دفاع مقدس خلق کردند.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، آذر خسروی در جلسه هماهنگی برگزاری آزادسازی خرمشهر که در سالن جلسات استانداری برگزار شد افزود: زنان در دفاع مقدس نقش ارزشمند و مهمی را ایفا و در طول 8 سال دفاع مقدس صحنه‌های حماسی و پرشوری را خلق کردند.

 وی اظهار داشت: زنان در زمان هجوم رژیم بعثی عراق به خرمشهر تا قبل از رسیدن نیروهای نظامی همراه با مردان باشهامت و شجاعت از این شهر حفاظت کردند و با سربلندی درس بزرگی به مهاجمین دادند.

وی اظهار داشت: همچنین دیگر زنان ایران اسلامی در دفاع مقدس با شجاعت و ایثارگری خود صحنه‌های حماسی و پرشوری را خلق کردند که ضرورت دارد این فداکاری به نسل جوان انتقال داده شود.

خسروی گفت: باید فداکاری‌ها و شجاعت‌های زنان و مادران این سرزمین به نسل جوان حاضر منتقل شود و همگان بدانند که چه رشادت‌های از قبیل زن و مرد برای پاسداری و حفاظت از مرزهای ایران اسلامی صورت گرفته است.

وی ادامه داد: باید تجربیات و اقدامات انجام‌شده در طول 8 سال دفاع مقدس برای نسل جوان بازگو شود تا همگان بدانند که شهیدان و ایثارگران چه رشادت‌ها و فداکاری‌هایی برای دفاع از کشور انجام دادند که با هیچ معیار مادی قابل‌بیان نیست.

مدیرکل دفتر امور خانواده و بانوان استانداری تصریح کرد: ضرورت دارد که کتاب‌هایی در خصوص رشادت‌ها و ازخودگذشتگی‌های بی‌نظیر شهیدان در طول 8 سال دفاع مقدس نوشته شود و جوانان بدانند که نسل گذشته برای پاسداری از این کشور و اینکه امروز بتوانیم راحت نفس بکشیم چه اقدامات ارزشمندی خلق کرده‌اند.

وی همچنین به صدا درآوردن زنگ مقاومت در مدارس را ایده نیکویی عنوان کرد و گفت: باید بافکر و اندیشه تا آنجائی که می‌توانیم ذهن نسل جوان را به فداکاری و رشادت شهیدان و ایثارگران سوق دهیم.

وی بیان داشت: همه وظیفه‌داریم که زیبایی‌ها که با مشارکت و همدلی همه مردم برای دفاع از کشور خلق شد به‌خوبی به تصویر بکشیم و جوانان بدانند که آزادسازی و فتح خرمشهر به‌راحتی به دست نیامده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج