نمایند مردم مازندران در خبرگان رهبری در جلسه درس خارج فقه گفت: آن‌هایی‌که معاهده ننگین 2030 یونسکو را امضا کردند، به نظام اسلامی و احکام الهی خیانت کردند.

به گزارش خبرگزاری موج،آیت‌الله سید رحیم توکل در جلسه خارج فقه خود ضمن تبریک به‌مناسبت فرا رسیدن اعیاد شعبانیه و روز ولادت حضرت علی‌اکبر(ع) و روز جوان، با تاکید بر برگزاری هرچه با شکوه‌تر این ایام و جشن نیمه شعبان، گفت: آن‌هایی‌که معاهده ننگین 2030 یونسکو را امضا کردند، به نظام اسلامی و احکام الهی خیانت کردند.

وی با انتقاد شدید از امضای معاهده ننگین یونسکو، افزود: اسلام خون بهای راه شهیدان حق است و به سادگی به دست نیامده است که یک عده واداده¬ی سیاسی آن را سبک بشمارند.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر الگو گرفتن از سبک زندگی اهل بیت علیهم السلام تصریح کرد: منش و روش زندگی ائمه ی اطهار علیهم السلام، الگوی کامل برای سعادت و تعالی بشر است و رمز بقای اسلام در تبعیت از این نوع سبک زندگی است.

 آیت‌الله توکل در ادامه با اشاره به جان‌فشانی‌ها و ایثارگری‌های شهیدان و جانبازان، در طول تاریخ اسلام، اظهار کرد: {ائمه اطهار ثقل اصغرند و کتاب خدا ثقل اکبر و آنان تحت هر شرایطی حفاظت از دین خدا را وظیفه ی خود دانسته و در این را ه تا شهادت پیش رفتند و شهدای عزیز ما نیز برای همین منظور ، جان خود را فدا نمودند و برای حفظ اصول و مبانی اسلام و دین خدا تا مرز جان‌فشانی و شهادت رفتند؛ {برای ما تحت هیچ شرایطی پذیرفته نیست که عده‌ای به ظاهر روشنفکر، احکام لیبرالی را به احکام اسلام ترجیح ‌دهند}.

وی با انتقاد از نفوذ برخی تفکرات لیبرالی و غربی در رده‌های مختلف دستگاه های آموزشی و پرورشی، عنوان کرد: احکام اسلام با فرهنگ منحط غربی در تضاد است؛ و باید از این‌گونه فرهنگ‌های آلوده دوری کرد.

این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به برخی از بیانات مقام معظم رهبری در خصوص معاهده ننگین یونسکو در روز گذشته، خاطرنشان کرد: افرادی که احکام فرهنگ آلوده غربی را ترویج و تبلیغ می‌کنند، احکام اسلام را نشانه گرفته‌اند و به امت اسلام و جامعه اسلامی خیانت می‌کنند.

آیت‌الله توکل با اشاره به مفاد برخی قوانین ویرانگر این معاهده ننگین، متذکر شد: اجرای مخفیانه این معاهده ی ننگین، خیانت به قرآن، احکام الهی و امام عصر (عج) است.

وی در ادامه اذعان کرد: در برابر ظلم ظالمان، در جامعه اسلامی نباید سکوت کرد و باید به‌شدت از سوی حاکمان نظام اسلامی برخورد قاطع و جدی صورت گیرد.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری با محکوم کردن این عمل سخیف از سوی برخی از مدیران دستگاه¬های فرهنگی و تربیتی کشور، تاکید کرد: انتخابات 29 اردیبهشت، باید فرصتی باشد که با شناخت از کاندیداها و سلایق موجود، کسی که هم دغدغه معیشت مردم و هم دغدغه دین مردم را داراست، به‌عنوان اصلح انتخاب شود.

آیت‌الله توکل در پایان با بیان اینکه مروجین سبک زندگی غربی به‌دنبال اباهه‌گری و سقوط ارزش‌های اخلاقی هستند؛ یادآور شد: باید مراقبت کرد تا اخلاق اسلامی و احکام اسلامی که با خون شهدا به دست ما رسیده است، محفوظ بماند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج