معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان اصفهان گفت: ۱۷ هزار و ۲۸۲ مددجوی زیرپوشش این نهاد سال گذشته از خدمات بیمه‌های اجتماعی بهره‌مند شدند.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، یزدانی اظهار داشت: طرح پرداخت حق  بیمه تامین اجتماعی زنان سرپرست خانوار و مجریان طرح‌های اشتغال با هدف توانمندسازی مددجویان و به‌منظور برخورداری ازمزایای بازنشستگی و خروج آنان از چتر حمایتی اجرا شده است.

وی با اشاره به اینکه یکی از شرایط بیمه‌شدن متقاضیان، مستمری‌بگیر بودن آنان است و مجریان طرح‌های اشتغال موفق و زنان سرپرست خانوار از جمله این متقاضیان هستند،  افزود: پرداخت حق بیمه مددجویان تحت حمایت با هدف برخورداری از مزایای بیمه از جمله مستمری، بازنشستگی و از کار افتادگی انجام می‌شود.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان اصفهان در مورد آمار بیمه‌شدگان در سال 95 خاطر‌نشان کرد: تعداد زنان  سرپرست خانوار بهره‌مند از بیمه تامین اجتماعی 14 هزار و 61 نفر و آقایان 3 هزار و 221 نفر بوده است.

وی با بیان اینکه بیمه مددجویان یکی از خدمات قابل ارائه کمیته امداد است، گفت: با تعامل موجود میان بیمه تامین اجتماعی و کمیته امداد حق بیمه زنان سرپرست خانوار و مجریان طرح‌های خودکفایی توسط کمیته امداد به این بیمه پرداخت می‌شود تا این مددجویان بعد از سن بازنشستگی به عنوان مستمری‌بگیران تامین اجتماعی لحاظ شوند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج