ارتقای جایگاه سازمانی و اجتماعی دهیاری‌ها از راهبردهای اصلی مدیریت توسعه روستایی استان است.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گفت: ارتقاء جایگاه سازمانی و اجتماعی دهیاری‌ها از راهبردهای اصلی مدیریت توسعه روستایی استان است.

امیر خسروانی گفت: بر اساس قانون کار فعالیت دهیاران مشمول بیمه تأمین اجتماعی است و با ایجاد هماهنگی‌های لازم با سازمان تأمین اجتماعی استان مسیر انجام این فرایند هموارشده است و انتظار می‌رود که در سال جاری شاهد بیمه تأمین اجتماعی ساختار دهیاری‌های استان باشیم.

وی ادامه داد: انتظام بخشی و انسجام‌بخشی در شیوه پرداخت حقوق و عقد قرارداد ساختار دهیاری‌ها یک ضرورت است و این دفتر با پیگیری‌های مستمر و برگزاری جلسات کارشناسی با مسوولان اداره کار موفق به تدوین سیاست‌های اجرایی متناسب شده است که موجبات وحدت رویه در نظام انعقاد قراردادها و پرداخت حقوق و مزایا را در مجموعه دهیاری‌های استان فراهم خواهد کرد.

خسروانی با تأکید بر ارتقاء پایگاه تشکیلاتی دهیاری‌ها؛ افزود: ارتقاء جایگاه سازمانی و اجتماعی دهیاری‌ها از راهبردهای اصلی مدیریت توسعه روستایی استان است که مستلزم تبیین شخصیت واقعی این نهاد است.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری بیان کرد: مسئولان امور مالی و کارشناسان فنی و اجرایی دهیاری‌ها نقش خطیری در تعمیم باور عمومی به قابلیت‌ها و توانمندی‌های دهیاری‌ها دارند که باید با اتخاذ تدابیر مناسب در این راستا گام‌های اساسی بردارند.

وی خاطرنشان ساخت: افزایش تعاملات سازنده و عمل به موازین قانونی و دستورالعمل‌های اجرایی برای بهبود عملکرد و شفافیت و سلامت مالی ضروری است که مسئولان امور مالی واداری دهیاری‌ها باید در این راستا اهتمام ویژه داشته باشند.

وی در ادامه به کارهای عمرانی با مدیریت و نظارت دهیاری‌ها پرداخت و گفت: دهیاری‌ها مدیریت برنامه‌های توسعه پایدار در روستاها را بر عهده‌دارند و اجرای پروژه‌های عمرانی خرد در روستاها از محل منابع مالی دهیاری‌ها و مشارکت‌های مردمی به تسریع روند بهره‌برداری از این طرح‌های عمرانی منجر خواهد شد.

امیر خسروانی اظهار داشت: کارشناسان فنی و اجرایی باید رهنمودهای فنی و مشاوره‌های اجرایی لازم را در انجام اقدامات عمرانی به دهیاران ارائه نمایند و در خصوص پروژه‌های دستگاهی با نظارت بی‌وقفه زمینه را برای اجرای مطلوب و به‌موقع کارهای عمرانی در روستاها فراهم سازند.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری از متمرکز نمودن اعتبارات روستاهای فاقد دهیاری خبر داد و اعلام کرد: تجمیع اعتبارات روستاهای فاقد دهیاری در قالب شماره‌حساب متمرکز شهرستانی از رویکردهای مالی این دفتر و سازوکاری اثربخش و کارا در هزینه کرد این اعتبارات و پیشبرد فعالیت‌های عمرانی در روستاهای مذکور است که امید است امسال با همکاری و تعامل سازنده عناصر دست‌اندرکار محقق گردد.

خسروانی در پایان تصریح کرد: دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری استان آماده پاسخگویی به ابهامات و ارائه نظرات تکمیلی، ارشادی و قانونی در خصوص اقدامات مالی، اداری، فنی و نظارتی دهیاری‌ها است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج