شهردار اصفهان گفت: فاز اول پردیس شرق اصفهان شامل: درختکاری، فضای سبز، تأسیسات زیربنایی آماده شده و تا چند هفته آینده مورد بهره برداری قرار می گیرد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، جمالی نژاد با اشاره به اینکه به پردیس شرق اصفهان با مساحت ۳۰۰ هکتار، کوه نخودی را  نیز در برخواهد گرفت، افزود: با توجه به استقبال زیاد شهروندان از کوه صفه، نیاز بود جایگزینی برای آن تعریف شود.

وی به برنامه های اجرا شده در هفته نکوداشت اصفهان اشاره و خاطرنشان کرد: در هفته نکوداشت اصفهان علاوه بر اینکه برنامه ها در قالب کلنگ زنی و افتتاح پروژه ها بود، برنامه های فرهنگی متنوع وجشن های باشکوهی با توجه به فرارسیدن ماه شعبان در سطح شهر اصفهان اجرا شد.

وی یادآور شد: در هفته نکوداشت «خانه شعر و فرهنگ اصفهان» و «خانه حکمت و فلسفه» برای اولین بار در کشور افتتاح و بازسازی آرامگاه صائب در قالب طرح صائبیه آغازشد تا به زودی طرح جامع آن آماده شود.

جمالی نژاد در ادامه به افتتاح خط سوم اتوبوس های تندرو (حدفاصل میدان ارغوانیه تا میدان امام علی(ع)) اشاره کرد و گفت: این اولین خط هوشمند تندرو در شهر اصفهان محسوب می شود که با هزینه ۴۰۰ میلیارد ریالی و ۶۰ دستگاه اتوبوس به شهروندان اصفهانی به خصوص شهروندان مناطق ۳، ۴، ۱۰ و ۱۵ شهرداری اصفهان سرویس دهی می کند.

شهردار اصفهان اضافه کرد: ۱۹ ایستگاه در فاز اول این خط از میدان امام علی(ع) تا پایانه ارغوانیه پیش بینی شده است.

وی خاطرنشان کرد: فاز دوم خط سامانه تندرو نیز از میدان امام علی(ع) آغاز و با عبور از خیابان های عبدالرزاق، مسجدسید، صمدیه به دانشگاه پیام نور ختم می شود.

جمالی نژاد تاکید کرد: در سال گذشته به شهروندان قول دادیم که ناوگان اتوبوسرانی را جوان تر کنیم و از متوسط عمر ۸ سال به ۴ الی ۵ سال برسانیم، همچنین تعهد کردیم که ۸۰۰ دستگاه اتوبوس جدید خریداری می شود که ۲۰۰ دستگاه آن در سال گذشته وارد ناوگان شد و مابقی قرار است امسال وارد ناوگان اتوبوسرانی شود.

وی ادامه داد: اتوبوس های خریداری شده دارای استاندارد یورو ۴ است که مجهز به فیلتر محیط زیستی است که در کاهش آلودگی هوای شهر بسیار تاثیر گذار است.

شهردار اصفهان خاطرنشان کرد: قرار است اتوبوس های خریداری شده در مناطق محروم شروع به کار کند چرا که همیشه این گلایه وجود داشت که اتوبوس نو در هسته مرکزی شهر فعال هستند.

وی همچنین با اشاره به تحقق تسریع در عملیات عمرانی پروژه های بزرگ شهری همچون پردیس هنر، میدان استقلال، نمایشگاه، پروژه شهید بالایی و سالن همایش های بین المللی امام خامنه ای(مدظله العالی) گفت: تلاش ها برای راه اندازی فاز سوم قطار شهری نیز در حال انجام است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج