دبیر شورای سیاست‌گذاری سلامت شهرداری اصفهان گفت: با توجه به اهمیت موضوع سلامت شهروندان، 20 میلیارد ریال بودجه در سال 96 برای اجرای طرح‌های سلامت‌محور در مناطق 15 گانه شهر اصفهان اختصاص داده شده است.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، مهدویان‌فر اظهار کرد: در موضوع سلامت 4 بعد اساسی یعنی سلامت جسمی، سلامت روانی، سلامت اجتماعی و سلامت معنوی در امر سیاست‌گذاری‌ها مدنظر مدیران شهری بوده است.

وی افزود: با توجه به اهمیت موضوع سلامت شهروندان، 20 میلیارد ریال بودجه در سال 96 برای اجرای طرح‌های سلامت‌محور در مناطق 15 گانه شهر اصفهان اختصاص داده شده است.

دبیر شورای سیاست‌گذاری سلامت شهرداری اصفهان با بیان شعار امسال سازمان جهانی بهداشت تصریح کرد: تأکید این سازمان در سال جاری بر روی سلامت روان و مقابله با هر نوع افسردگی بوده و در همین راستا شعار «بیایید با هم گفت‌وگو کنیم» به عنوان شعار جهانی امسال در حوزه سلامت در نظر گرفته شده است بنابراین، تلاش خواهیم کرد تا اقدامات وسیعی در بستر برنامه‌ریزی‌های انجام شده در راستای بهبود سلامت روانی شهروندان محقق شود.

وی در ادامه به موضوع سلامت جسمی شهروندان نیز اشاره کرده و اظهار داشت: در حوزه سلامت جسمی نیز عمده اقدامات حول موضوعاتی هم چون پیشگیری و درمان بیماری‌های غیرواگیر به خصوص بیماری‌های قلبی و عروقی، دیابت و هم‌چنین مبارزه باکم تحرکی برنامه‌ریزی شده است.

مهدویان‌فر خاطرنشان کرد: مباحث پیشگیری از مصرف مواد مخدر اعم از سنتی یا صنعتی و نیز مقابله با پدیده شوم اعتیاد نیز در حوزه سلامت اجتماعی مدنظر قرار خواهند گرفت.

وی با بیان اینکه شبکه‌سازی و تقویت کانون‌های سلامت در سطح شهر اصفهان از برنامه‌های اصلی ستاد سلامت در سال 96 خواهد بود، اضافه کرد: در حال حاضر 16 خانه سلامت و بیش از 140 کانون سلامت در محلات سطح شهر فعال بوده و تلاش اصلی ما در سال 96 در راستای افزایش تعداد این کانون‌ها تا مرز 200 عدد بوده و هم‌چنین شبکه‌سازی و تقویت اقدامات انجام شده در این کانون‌ها در سال 96 با جدیت دنبال خواهد شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج