مدیرکل آموزش‌وپرورش استان کرمانشاه گفت: از سال ۹۵ ساخت ۴۷ مدرسه توسط خیرین مدرسه‌ساز ساخته‌شده و امروز کمتر منطقه یا روستایی در استان تحت پوشش تحصیلی قرار ندارد.

سلیمان محبی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه آموزش‌وپرورش را اساس و بنیان توسعه هر کشوری دانست و افزود: به‌طورقطع سرمایه کشور در دستان و تفکر معلم رقم می‌خورد و بنا به فرموده حضرت امام (ره) "معلمی شغل انبیاست".

محبی بابیان اینکه بسیاری از خانواده‌ها برخی مواقع تحمل شلوغ کردن فرزندان خود را ندارند، گفت: اما همین دانش آموزان از ۳۰ خانواده سر کلاس یک معلم می‌نشینند و پس از ۲ ماه می‌بینیم که تحت تأثیر تعلیم و تربیت‌معلم قرار می‌گیرد و می‌آموزند و تربیت می‌شود که این نشان از معجزه معلمی است.

وی ضمن تقدیر از معلمان استان کرمانشاه در پیشرفت آموزش‌وپرورش استان گفت: در ۳ تا ۴ سال گذشته، کارهای خوبی با تلاش همه معلمان در استان صورت گرفته و از آن جمله می‌توان به رشد تعداد کلاس‌های هوشمند از حدود ۱۳۰۰ کلاس به ۴۰۰۰ کلاس در حال حاضر اشاره کرد.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان کرمانشاه افزود: همچنین تا سال ۹۲ تعداد آزمایشگاه نانو فناوری - که کشور ما جزو ۱۰ کشور دنیا در این فناوری است- در کرمانشاه محدود بود اما هم‌اکنون هر ناحیه یک آزمایشگاه نانو دارد.

وی افزود: در حوزه ساخت‌وساز نیز بیش از ۲۵ میلیارد تومان صرف شده که از آن جمله نصب و ارتقا سیستم گرمایشی در مدارس است.

محبی گفت: در سال ۹۵ تعداد ۴۷ مدرسه را خیرین مدرسه‌ساز در استان آغاز کرده‌اند و می‌سازند، که به‌نوعی بی‌سابقه است.

وی تأکید کرد: توقع داریم همه خانواده‌ها، آموزش‌وپرورش را یاری کنند که آموزش‌وپرورش در شاخص‌های مختلف ارتقا یابد و این مستلزم همکاری خانواده‌ها و والدین دانش آموزان است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج