مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خوزستان اظهار داشت: در مجموع از باب مدافعان حرم، استان سوم کشور بعد از تهران، خراسان رضوی هستیم.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، عبدالرضا فرجیان با بیان اینکه علاوه بر آن 63 شهید مدافع حرم، هفت شهید واقعه منا و 62 شهید طریق الحسین در اربعین تحت پوشش بنیاد شهید خوزستان هستند، عنوان کرد: همچنین دارای 35 هزار جانباز هستیم که از این تعداد 11 هزار جانباز 25 درصد و 24 هزار جانبار هم زیر 25 درصد هستند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خوزستان، اضافه کرد: از لحاظ ضایعه جانبازی دارای هشت هزار و 700 جانباز اعصاب و روان، سه هزار و 400 جانباز شیمیایی، 52 جانباز دو چشم نابینای 70 درصد و 100 جانباز قطع نخاعی هستیم که پنج نفر از آنها جانباز قطع نخاعی گردنی هستند.

وی با اشاره به اینکه در استان 2 هزار و 750 آزاده داریم که اکثریت آنها جانباز هستند و در آمار جانبازان قرار گرفتند، تصریح کرد: در کل جامعه هدف و تحت پوشش ما بالغ بر 200 هزار نفر شامل خانواده شهدا، جانبازان، ایثارگران، آزادگان و خانواده های تحت تکفل آنهاست که از مجموع آمار کشوری رتبه پنجم بعد از تهران، خراسان رضوی، اصفهان و فارس هستیم.

وی با بیان اینکه همچنین تعداد جانبازان مدافع حرم استان بالغ بر 200 نفر است که 120 نفر از آنها ثبت سیستم شده و 80 نفر هم تشکیل پرونده دادند و در حال پیگیری هستند، اذعان داشت: در مجموع از باب مدافعان حرم، استان سوم کشور بعد از تهران، خراسان رضوی و خوزستان هستیم.

فرجیان، از دو مرکز درمانی با مدیریت بنیاد شهید در استان خبر داد و افزود: بنیاد شهید خوزستان دارای 2 مرکز درمانی است که یکی از آنها مرکز توانبخشی روانپزشکی بیمارستان بوستان اهواز است که با 125 تخت بستری برای جانبازان اعصاب و روان پیش بینی شده و از باب ارزشیابی بیمارستانی رتبه یک منطقه ای را در کشور دارد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج