خط تولید آزمایشی خودرو پژو پارس کارخانه ایران‌خودرو کرمانشاه بااعتبار 57 میلیارد تومان برآورد شده است که 45 میلیارد تومان سهم بانک صنعت و معدن و 12 میلیارد تومان سهم ایران‌خودرو بوده و تاکنون بالای 75 درصد این بودجه جذب‌شده است.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، خط تولید آزمایشی پژو پارس کارخانه ایران‌خودرو کرمانشاه با حضور خبرنگاران خبرگزاری‌ها و مطبوعات آغاز به کارکرد.

این پروژه بزرگ و اشتغال‌زا تنها پروژه از مصوبات سفر رهبر معظم انقلاب در گروه صنعتی ایران‌خودرو به استان کرمانشاه است که در دوران دولت تدبیر و امید با جدیت برای اجرایی شدن آن تلاش شد و از اول مهرماه 1394 عملیات اجرایی آن آغاز گردید و هم‌اکنون خط تولید این شرکت به شکل آزمایشی به بهره‌برداری رسیده است.

با بهره‌برداری از این پروژه کرمانشاه چهره‌ای صنعتی‌تر به خود گرفته و زمینه و بستر شکل‌گیری ده‌ها واحد صنعتی پایین‌دستی را در استان فراهم خواهد کرد که هرکدام از این واحدها زمینه اشتغال‌زایی را برای ده‌ها جوان مستعد و جویای کار کرمانشاهی فراهم خواهد کرد. با توجه به نزدیکی این پروژه به شهرک‌های صنعتی استان و قیمت بسیار مناسب زمین بستر لازم برای احداث واحدهای تولید قطعات خودرو کاملاً مهیا است.

درواقع بهره‌برداری از کارخانه ایران‌خودرو کرمانشاه گامی مهم و اساسی در جهت تحقق شعار اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال است که در ابتدای سال جاری توسط رهبر معظم انقلاب به‌عنوان شعار سال طرح گردید و دولت تدبیر و امید با برنامه‌ریزی و جدیت به دنبال تحقق عینی و عملی آن است.

کارخانه ایران‌خودرو صحنه با پیگیری‌های مستمر دکتر رازانی استاندار کرمانشاه و اهتمام ویژه وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل ایران‌خودرو کشور به مرحله بهره‌برداری رسیده است.

با راه‌اندازی این مجموعه علاوه بر پیوستن کرمانشاه به جمع معدود استان‌های خودروساز کشور، سایت خودروسازی کرمانشاه به لحاظ سطح نیز از دیگر استان‌ها من‌جمله فارس، خراسان و آذربایجان متمایز خواهد شد.

تولیدات این مجموعه در مرحله اول از خودرو سمند به پژو پارس تغییر یافت که یک تغییر مثبت است. همچنین در ادامه با قول مساعد وزیر صنعت و معدن خط تولید یک خودروی مدرن و به‌روز در این مجموعه خودروسازی راه‌اندازی می‌شود. این خودرو باهدف صادرات تولید می‌شود و با توجه به دسترسی آسان کرمانشاه به بازار عراق و اقلیم کردستان این مهم به‌آسانی در دسترس است.

این پروژه در زمان ساخت برای 200 تن از جوانان کرمانشاهی اشتغال مستقیم ایجاد کرده است که یک رقم چشمگیر و قابل‌قبول محسوب می‌شود.

این کارخانه از ظرفیت مونتاژ و تولید سالانه 15 هزار دستگاه پژو پارس برخوردار است که حداکثر تا دو ماه آینده به این ظرفیت تولید خواهد رسید. همچنین این کارخانه در ادامه و طی سال جاری به سطح تولید تجاری خواهد رسید.

در فاز اول 187 نفر در این مجموعه مشغول به کار خواهند شد. بر اساس فراخوان منتشرشده و از طریق برگزاری آزمون رسمی تاکنون 85 نفر جذب‌شده‌اند که همگی از جوانان مستعد و توانمند کرمانشاهی هستند. بقیه نیروهای موردنیاز نیز به‌تدریج جذب و مشغول بکار می‌شوند.

همچنین تا پایان سال با راه‌اندازی شیفت دوم کاری، تولید این مجموعه دو برابر می‌شود و اشتغال این واحد مهم صنعتی به 320 نفر افزایش می‌یابد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج