شهردار اصفهان گفت: مدیریت شهری اصفهان به تمامی وعده هایی که برای پیشرفت و آبادانی اصفهان داده، عمل کرده است.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان ، جمالی نژاد در حاشیه مراسم بهره برداری از سامانه اتوبوس تندرو اصفهان افزود: همچنین تعهد کردیم که 800 دستگاه اتوبوس جدید خریداری می شود که 200 دستگاه آن در سال گذشته وارد ناوگان شد و مابقی قرار است امسال وارد ناوگان اتوبوسرانی شود.

وی تصریح کرد: اتوبوس های خریداری شده دارای استاندارد یورو 4 است که مجهز به فیلتر محیط زیستی است که در کاهش آلودگی هوای شهر بسیار تاثیر گذار است.

جمالی نژاد خاطرنشان کرد: قرار است اتوبوس های خریداری شده در مناطق محروم شروع به کار کند چرا که همیشه این گلایه وجود داشت که اتوبوس نو در هسته مرکزی شهر فعال هستند.

شهردار اصفهان با بیان اینکه اتوبوس ها را در مناطق کمتر برخوردار شهر اصفهان اضافه می کنیم، افزود:سامانه اتوبوس های تندرو از میدان امام علی(ع) تا پایانه ارغوانیه با اعتباری بالغ بر 400 میلیارد ریال که نخستین خط هوشمند بی آر تی نیز محسوب می شود در پنجاه و هفتمین هفته از سری برنامه های هر هفته چند افتتاح شهرداری اصفهان با 60 دستگاه اتوبوس و فاصله زمانی سه تا پنج دقیقه راه اندازی شد.

وی اظهارکرد: در این راستا در پنجاه و هفتمین برنامه از سری برنامه های هر هفته چند افتتاح سامانه اتوبوس های تندرو از میدان امام علی(ع) تا پایانه ارغوانیه راه اندازی شد.

وی هزینه احداث این خط را 400 میلیارد ریال عنوان کرد و ادامه داد: این اولین خط هوشمند تندرو در شهر اصفهان محسوب می شود که با 60 دستگاه اتوبوس به شهروندان سرویس دهی می کند.

شهردار اصفهان اضافه کرد: 19 ایستگاه در فاز اول این خط از میدان امام علی(ع) تا پایانه ارغوانیه پیش بینی شده است.

وی با تاکید بر اینکه در فاز نخست این خط 19 ایستگاه تعبیه شده است، ادامه داد: فاز دوم خط سامانه تندرو نیز از میدان امام علی(ع) آغاز و با عبور از خیابان های عبدالرزاق، مسجدسید و صمدیه به دانشگاه پیام نور ختم می شود.

جمالی نژاد با اشاره به جزئیات هزینه احداث فاز اول خط گفت: تاکنون برای مسیرسازی خط  70 میلیارد ریال، برای آسفالت 48 میلیارد، برای احداث ایستگاههای خط 30  میلیارد ریال، برای پل احداث پل عابر پیاده 30 میلیارد ریال، برای دوربین های ترافیکی 12 میلیارد و برای تقویت ناوگان اتوبوسرانی 200 میلیارد ریال هزینه شده است.

وی گفت: با راه اندازی شبکه بی آر تی، شبکه قطار شهری و شبکه تراموا که در حال مطالعه است روان سازی بسیار مناسبی را در شهر اصفهان شاهد خواهیم بود.

 

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج