رئیس کمیسیون اقتصادی و مالی مجمع قانون‌گذاری تایلند بابیان اینکه دو کشور در ابتدای راه توسعه روابط اقتصادی‌اند گفت: تایلند و ایران می‌توانند روابط اقتصادی عمیق‌تر با یکدیگر در زمینه های صنعتی، کشاورزی، گردشگری و خدماتی داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، چان به همراه 8 عضو پارلمان تایلند در اتاق بازرگانی اصفهان تصریح کرد: تایلند به عنوان دروازه ورود به شرق آسیا و ایران به عنوان دروازه ورود به آسیای میانه می‌توانند روابط اقتصادی و سرمایه گذری تنگاتنگی داشته باشند.

وی با اشاره به تشکیل فدراسیون صنایع تایلند گفت: بیش از 50 سال است این فدراسیون مشغول لبه فعالیت در بازارهای بین‌المللی است و امیدواریم با اتاق بازرگانی اصفهان روابط نزدیکی تعریف شود.

وی هدف از سفر هیات پارلمانی تایلند به ایران را جمع‌آوری اطلاعات و مذاکره با مقامات ایرانی برای افزایش حجم تجارت دو کشور برشمرد.

نایب رئیس اتاق بازرگانی اصفهان در این دیدار گفت: استان اصفهان با تولید 7 میلیون تن فولاد و دارا بودن  بزرگ‌ترین پالایشگاه و پتروشیمی زمینه مناسبی برای همکاری با تایلند دارد.

مصطفی رناسی گردشگری را یکی از مزیت‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری اصفهان برشمرد و گفت: گردشگران تایلند می‌توانند از  جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی اصفهان بازدید کنند.

وی خواستار برگزاری نمایشگاه متقابل در بانکوک و اصفهان از توانمندی‌های دو طرف شد و گفت: تبادل هیات های تجاری و معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری و تجاری اصفهان و تایلند می‌تواند به توسعه روابط اقتصادی منجر شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج