مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان از سفر 320هزار گردشگر خارجی به استان اصفهان در طی سال 1395 خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، فریدون اله یاری در حاشیه افتتاح اداره میراث فرهنگی شهرستان لنجان در جمع خبرنگاران با اعلام این مطلب افزود: با توجه به تجزیه و تحلیل آمار موجود در معاونت گردشگری استان، چنین نتیجه گیری به عمل آمد که از ابتدای فروردین ماه 1395 لغایت اسفند همان سال 320 هزار گردشگر خارجی از آثار تاریخی و جاذبه های گردشگری استان اصفهان بازدید به عمل آورده و در این استان پهناور تاریخی اقامت گریده اند.

او تاکید کرد: افزایش اقامتگاه های بومگردی و همچنین افزایش واحدهای اقامتی و تنوع جاذبه های تاریخی در پهنه استان در کنار امنیت وصف ناپذیر کشور عزیز اسلامیمان و همچنین سیاست تنش زدائی دولت جمهوری اسلامی ایران نقش مهمی در توسعه گردشگری استان ایفا نموده است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان همچنین به تنوع خدمات ارائه شده به گردشگران نیز در پهنه استان اصفهان اشاره کرد و افزود: افزایش هتلهای 5 ستاره اصفهان به 2 عدد در سال 1395 و افزایش ظرفیت اقامت استان به 18هزار تخت و همچنین افزایش کیفی ارائه خدمات به گردشگران و هماهنگی تمامی اعضای ستاد اجرائی سفر استان اصفهان در خدمات رسانی به گردشگران در کنار سایر عوامل ذکر شده نقش مهمی در توسعه گردشگری خارجی استان داشته است.

اله یاری همچنین افزود: در سال 1395 ، گردشگران خارجی بیشتر از کشورهای آلمان، فرانسه، اسپانیا، ایتالیا، انگلستان و سپس چین و کشورهای جنوب شرقی آسیا و در نهایت کشورهای مسلمان حوزه جنوب غرب آسیا به استان اصفهان سفر کرده اند.

مدیرکل میراث فرهنگی استان همچنین در ادامه عنوان کرد: با توجه به ورود 280هزار گردشگر به استان اصفهان در سال 1394، در سال 1395 شاهد رشدی در حدود 30درصد در ورود گردشگران خارجی به استان اصفهان نسبت به 1394 بوده ایم.

او در پایان تصریح کرد: سیاست سازمان میراث فرهنگی در سال 1396 ضمن جذب گردشگر از کشورهای اروپایی بر مبنای جذب هر چه بیشتر گردشگران آسیائی به ویژه گردشگران چینی به عنوان کشور هدف که دارای بیش از دویست میلیون نفر گردشگر فرهنگی در سال است، متمرکز شده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج