خیر کرمانشاهی ملک شخصی خود به ارزش سه میلیارد تومان را وقف ساخت و راه‌اندازی درمانگاه برای محرمان و مستضعفان کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه؛ معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه گفت: خیر کرمانشاهی ملک شخصی خود به ارزش سه میلیارد تومان را وقف ساخت و راه‌اندازی درمانگاه برای محرمان و مستضعفان کرد.

حجت‌الاسلام مجید میرزایی در کرمانشاه بابیان اینکه اداره کل اوقاف و امور خیریه این استان مدیریت موقوفات را دنبال می‌کند، اظهار داشت: یک باب منزل مسکونی به متراژ 700 متر در دوطبقه و دو باب مغازه تجاری با نیت امور درمانی و بهداشتی با اولویت درمانگاه برای محرومان و مستضعفان در شهر کرمانشاه به ارزش سه میلیارد تومان توسط مرتضی بالوی بنام شهید نصرت اله بالوی قبل از مرگ وی وقف‌شده است.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه احیای موقوفات را نخستین وظیفه این اداره کل دانست و گفت: وقف احسان ماندگاری است که باید با برنامه‌ریزی و فرهنگ‌سازی آحاد مختلف مردم نسبت به دستاوردهای وقف و برکاتی که برای شهر در رفع مشکلات اقتصادی و فرهنگی جامعه دارد‌، آشنا شوند.

وی تعداد موقوفات استان را بیش از یک‌هزارم و 700 مورد عنوان کرد و گفت: بیش از 300 مورد از موقوفات استان منفعتی و مابقی موقوفات غیرانتفاعی است که از طریق آن می‌توان بخشی از مشکلات جامعه را برطرف کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج