شهردار اصفهان در دیدار با شهردار پتروجایا مالزی ضمن معرفی ویژگی های تاریخی اصفهان اظهار کرد: چشم انداز 5 ساله شهرداری اصفهان تبدیل این شهر به یک شهر هوشمند و دانش محور است و در حال حاضر نیز اقدامات زیرساختی بسیار خوبی در این زمینه صورت گرفته است.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، جمالی نژاد با بیان اینکه سازمان فاوای شهرداری اقدامات زیرساختی در راستای تبدیل اصفهان به یک شهر هوشمند را انجام می دهد، تصریح کرد: اصفهان عضو سازمان iRIS بوده و در حال همکاری با کشورهای عضو این سازمان هستیم.

وی ادامه داد: در طرح جامع شهر اصفهان توسعه شهر و حریم آینده آن مشخص شده است. صدورپروانه های ساختمانی که در شهرداری اصفهان نیز انجام می گیرد به صورت مکانیزه صورت می گیرد.

شهردار پتروجایا نیز در حاشیه بازدید از مراکز تاریخی اصفهان گفت: برای حضور در اجلاس شهرداران جهان اسلام که در مشهد برگزار شد در ایران حضور پیدا کرده و بسیار خوشحالم که فرصتی فراهم شد تا از شهر زیبای اصفهان نیز بازدیدی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه اصفهان را شهر شاخصی در تمامی زمینه ها دیدیم، تصریح کرد: با ورود توسعه به هر شهری آثار تاریخی کمرنگ شده و کمتر می تواند خود را نشان دهد این در حالیست که تلفیق بسیار خوبی در این شهر از توسعه در کنار سنت دیدیم. در این زمینه علاقه داریم بدانیم مدیریت شهری اصفهان به چه شکل موفق شده هر دوی این موارد را در کنار یکدیگر حفظ کند.

وی با بیان اینکه در سفر به اصفهان ایده های متفاوت و خاصی را با شهردار اصفهان به اشتراک گذاشتیم، ادامه داد: موضوع تکنولوژی و فناوری های IT از جمله موارد مطرح شده در دیدار با شهردار اصفهان بود که می توان در این زمینه از تجارب شهرداری اصفهان استفاده کرد.

شهردار پتروجایا افزود: موضوع جالب برای من این بود که مشاغل سنتی در این شهر را همچنان پابرجا دیدم و بسیاری از مردم اصفهان همچنان از این مشاغل برای امرارمعاش خود استفاده می کنند. این موضوع بسیار مهمی است که با وجود رفتن شهر به سمت توسعه و تکنولوژی های جدید همچنان مردم این شهر مشاغل سنتی خود را کنار نگذاشته اند.

وی با بیان اینکه نسل جوان در مالزی مشاغل سنتی خود را فراموش کرده اند، ‌گفت: این در حالیست که در اصفهان دانشگاه هایی مانند دانشگاه هنر نسبت به جذب دانشجو برای حفظ هنر ماندگار و مشاغل سنتی این شهر اقدام می کند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج