مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان کرمانشاه از ایمن‌سازی نرم‌افزاری و فیزیکی ۶۲ باب مدرسه حاشیه راهه‌ای استان کرمانشاه خبر داد.

بهمن خسروانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه با اشاره به اقدامات این اداره کل در راستای ایمن‌سازی مدارس حاشیه راه‌های استان اظهار داشت: امسال 62 مدرسه تحت پوشش ایمن‌سازی نرم‌افزاری و فیزیکی قرار می‌گیرد و سال گذشته نیز 48 مدرسه از مدارس حاشیه راه‌ها تحت تعلیم و آموزش‌های لازم و ایمن‌سازی فیزیکی و نرم‌افزاری قرار گرفت.

وی افزود: 6 باب از مدارس حاشیه راه‌ها در استان از ابتدای امسال تاکنون ایمن‌سازی نرم‌افزاری شدند که این مدارس شامل سه مدرسه ابتدایی در محور کرمانشاه به روانسر و سه مدرسه ابتدایی در محور کرمانشاه به کامیاران بوده است.

خسروانی گفت: ایمن‌سازی نرم‌افزاری انجام‌شده در مدارس مذکور همراه با تعالیم در قالب اجرای نمایش موزیکال زنده و سرگرم‌کننده برای بچه‌ها، اجرای مسابقه و توزیع جوایز بوده است که این امر سبب افزایش سطح یادگیری در کودکان می‌شود.

وی هدف از شناسایی و ایمن‌سازی مدارس حاشیه راه‌ها را کاهش تلفات و تصادفات جاده‌ای دانست و افزود: در طول برنامه ایمن‌سازی در مدارس تحت پوشش، بسته‌های فرهنگی شامل کتابچه‌های آموزشی، شب رنگ ویژه دوچرخه و سایر ادوات ایمنی مربوطه توزیع می‌شود.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان کرمانشاه گفت: با توجه به‌قرار گرفتن برخی از مدارس در حاشیه راه‌ها و تردد کودکان در مسیر مدرسه و تردد ماشین در جاده‌ها و بروز تصادفات ناشی از عدم آگاهی و عدم رعایت موارد ایمنی توسط دانش‌آموزان هرساله مدارس واجد شرایط فوق شناسایی و تحت پوشش و آموزش قرار می‌گیرند.

وی افزود: اقداماتی همچون دیوارنویسی، نصب علایم راهنمایی و هشداردهنده، نصب سرعت‌گیر و آموزش چگونگی عبور از جاده از دیگر اقداماتی است که در راستای ایمن‌سازی مدارس و کاهش تلفات مربوطه توسط این اداره کل انجام می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج