مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه اعتباری که امسال برای طرح احیاء و تعادل بخشی دشت‌های کرمانشاه در نظر گرفته‌شده را 10 میلیارد تومان اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه اعتباری که امسال برای طرح احیاء و تعادل بخشی دشت‌های کرمانشاه در نظر گرفته‌شده را 10 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: از اعتبار سال گذشته این طرح حتی یک ریال هم تخصیص پیدا نکرد.

کیاست امیریان، بابیان اینکه برای اجرای طرح احیا و تعادل بخشی دشت‌های استان در سال گذشته 8.6 میلیارد تومان تصویب شد، اظهار کرد: از این میزان حتی یک ریال هم تخصیص پیدا نکرد.

وی افزود: امسال هم برای اجرای این طرح 10 میلیارد تومان برای کرمانشاه تصویب‌شده که امیدواریم تخصیص مناسبی داشته باشد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: علی‌رغم عدم تخصیص اعتبار، سال گذشته بخشی از طرح را اجرا کردیم و 500 چاه غیرمجاز در استان مسدود شد.

به گفته این مسوول تعدادی از چاه‌ها نیز به کنتور هوشمند مجهز شد و درمجموع اکنون 1200 چاه استان کنتور هوشمند دارند.

امیریان با اشاره به شناسایی حدود شش هزار حلقه چا غیرمجاز در کرمانشاه، تأکید کرد: تاکنون 50 درصد این چاه‌ها پرشده و امسال نیز برنامه داریم هزار چاه دیگر را مسدود کنیم.

وی تعداد کنونی چاه‌های مجاز استان را 12 هزار مورد اعلام کرد که 10 هزار مورد آن در بخش کشاورزی است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه تصریح کرد: همچنین سال گذشته 26 گروه گشت بازدید از چاه‌های استان و کنترل آن را انجام دادند.

امیریان از نصب 17 مورد جی.پی.اس بر روی دستگاه‌های حفاری در سال گذشته خبر داد که از دیگر اقدامات در حوزه اجرای طرح احیا و تعادل بخشی دشت‌ها بوده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج