نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه کرمانشاه گفت: کار و تلاش در بخش‌های مختلف تنها راه پیشرفت و استقلال کشور است.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، آیت‌الله مصطفی علماء در نشست با نمایندگان کارگران و کارفرمایان استان که به مناسبت هفته کار و کارگر برگزار شد، افزود: تمام عالم و هستی در حال تلاش و تکاپو هستند و خداوند نیز دنیا و آخرت را طوری آفریده که نتیجه فقط از آن‌کسانی است که تلاش می‌کنند.

وی با اشاره به تأکید دین اسلام بر کار و تلاش اظهار کرد: همان‌طور که پیامبر اسلام (ص) می‌فرمایند: "عبادت دارای هفتاد جزء است و کسب حلال برترین جزء آن بشمار می‌رود.

وی افزود: در روایات بسیار نیز آمده که حضرت علی (ع) در طول زندگی پر برکات خود صدها و بلکه هزاران قنات و چاه و نخلستان را احداث کرده‌اند که نشان می‌دهد اهمیت کار و تلاش در دین اسلام تا چه اندازه بالاست.

وی گفت: 14 سال است که مقام معظم رهبری سال‌ها را بانام‌های اقتصادی نام‌گذاری می‌کنند که این موضوع نیز از تأکید جمهوری اسلامی ایران بر مسائل اقتصادی و کار و تلاش است.

امام‌جمعه کرمانشاه افزود: کشور ایران دارای بزرگ‌ترین ثروت‌های طبیعی و الهی است که با مدیریت و تدبیر در کنار کار و تلاش می‌توان به درجات بالایی از پیشرفت و رفاه رسید و از همه مهم‌تر توانایی‌های انسانی ایران است همان‌طور که پیامبر (ص) فرموده‌اند که اگر علم در ثریا باشد ایرانیان بدان دست خواهند یافت و این به معنای توانایی یا همان ما می‌توانیم امام خمینی (ره) است.

آیت‌الله علما گفت: استان کرمانشاه نیز دارای استعدادهای فراوان طبیعی و انسانی است که با مدیریت و فرهنگ کار و تلاش می‌توان مشکلات بزرگی چون بیکاری، مسکن و ازدواج جوانان را برطرف ساخت.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج