معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان گفت: طرح 'بفرمایید دوچرخه' در هفته نکوداشت اصفهان مورد استقبال 70 درصدی فروشگاه های عرضه دوچرخه قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، صلواتی افزود: طرح 'بفرمایید دوچرخه' برای نخستین بار در کشور در اصفهان و با هدف استفاده و دسترسی آسان شهروندان از دوچرخه اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه این طرح با مشارکت اتحادیه فروشندگان دوچرخه، موتورسیکلت و بانک رسالت اصفهان اجرا می‌شود، افزود: حدود 50 فروشگاه اصلی شهر (که آدرس و نام فروشگاه‌ها اعلام شده است) با تسهیلات و تخفیف‌های ویژه دوچرخه مدنظر را به شهروندان عرضه می‌کنند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان تصریح کرد: یکی از دغدغه‌های شهروندان خرید دوچرخه است که با اجرای طرح 'بفرمایید دوچرخه'، دوچرخه و پاکروی مدنظر خود را با تسهیلات ویژه می‌توانند خریداری کنند.

صلواتی افزود: همچنین شرایط و تسهیلات فروشگاه‌ها به زودی به شهروندان اعلام می‌شود که این فرصت مناسبی برای خرید دوچرخه، دوچرخه‌های معمولی، اسکوتر برقی و انواع پاکرو است.

وی، آغاز به کار طرح 'بفرمایید دوچرخه' را در هفته نکوداشت اصفهان اعلام کرد و گفت: این طرح فرصت مناسبی برای خرید دوچرخه مورد نظر شهروندان است، همچنین خوشبختانه شاهد استقبال خوب اصناف و فروشگاه‌های دوچرخه از این طرح در اصفهان بودیم و حدود 70 درصد فروشگاه‌های دوچرخه از این طرح استقبال کردند.

صلواتی به مزیت اجرای طرح 'بفرمایید دوچرخه' اشاره کرد و گفت: شهروندان هنگام خرید دوچرخه، هم تخفیف خرید دوچرخه را دریافت کرده و هم به صورت اقساط قرض الحسنه تا سقف یکسال و بیشتر دوچرخه خریداری می‌کنند که در شهر اصفهان و سراسر کشور چنین شرایطی وجود نداشته است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان هدف از اجرای طرح‌هایی با عنوان دوچرخه را، تبدیل اصفهان به شهر دوچرخه‌ها دانست و گفت: از آن جایی که اصفهان در گذشته‌های دور شهر دوچرخه‌ها نامگذاری شده بود هم اکنون اگر بخواهیم دوباره اصفهان را به شهر دوچرخه‌ها بدل کنیم باید با قرار دادن دوچرخه در اختیار شهروندان، مسیرها و زیر ساخت‌های دوچرخه و بستری برای فرهنگ سازی به وجود بیاوریم تا بتوانیم سهم سفر با دوچرخه را در شهر اصفهان افزایش بدهیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج