روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی استان اصفهان از مرگ 17 نفر در سال گذشته در استان اصفهان به سبب مسمومیت با قرص برنج جان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، بنا بر این گزارش در سال گذشته آمار اجساد معاینه شده در مراکز پزشکی قانونی استان با تشخیص علت مرگ مسمومیت با قرص برنج 17 نفر شامل 10 نفر مرد و 7 نفر زن بودند که نسبت به مدت مشابه سال قبل که این آمار تنها 2 نفربود، افزایش داشته است.

قرص برنج که به نام 'فسفید آلومینیوم' نیز شناخته می شود از خود گاز فسفید تولید می کند و از آن برای جلوگیری از آفت زدگی برنج در انبار استفاده می شود.

مسمومیت با این قرص هم از راه استنشاق، هم از راه تماس پوستی و هم به صورت خوراکی اتفاق می افتد و مصرف خوراکی آن باعث تهوع، درد معده، استفراغ، اسهال، تنگی نفس، احساس سرما، عطش، سر درد، تشنج و کما می شود.

همچنین روابط عمومی پزشکی قانونی استان اصفهان در بخش دیگری به آمار 149 هزار و 957 نفری معاینات سرپایی در اداره کل پزشکی قانونی استان و مراکز تابعه اشاره کرد و گفت: از این تعداد 46 هزار و 659 نفر زن و 103 هزار و 298 نفر مرد بودند که این آمار نسبت به مدت مشابه سال قبل معادل 2.2 درصد افزایش داشته است.

بنا بر این گزارش اجساد معاینه شده در اداره کل پزشکی قانونی استان اصفهان و مراکز تابعه در سال گذشته 3 هزار و 387 مورد شامل 752 زن، 2 هزار و 626 مرد و 9 مورد نامعلوم بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن معادل یک درصد کاهش داشته است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج