مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با اشاره به آغاز اردوهای راهیان نور گفت: برای اعزام بیش از ۸ میلیون نفر به اردوهای راهیان نور در امسال برنامه‌ریزی‌شده است.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، سرلشکر سید یحیی صفوی در مراسم صعود به ارتفاعات بازی دراز حضور در این منطقه را افتتاح راهیان نور سال 96 عنوان کرد و اظهار داشت: از اردیبهشت امسال تا پایان فروردین سال بعد 8 میلیون نفر از سراسر کشور به اردوی راهیان نور اعزام می‌شوند​.

صفوی با بیان اینکه برای صعود به ارتفاعات بازی دراز برای 25 هزار نفر در قالب کاروان برنامه‌ریزی‌شده بود که 5000 نفر نیز به‌صورت خودجوش حضور دارند، عنوان کرد: در ابتدای جنگ رژیم بعث عراق با تمام قوا به منطقه غرب کشور و بازی دراز حمله کرد اما تصور نمی‌کرد که در این عملیات شکست سختی بخورد.

مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با اشاره به اینکه ایران اسلامی در دوران جنگ از زنان و مردان شجاع و قهرمان و یک رهبر دلیر برخوردار بود، گفت: در اردیبهشت‌ماه سال 1362 دلاور مردان بسیج، ارتش، پاسداران غیور، نیروهای دلاور عشایر به دشمنان در این منطقه هجوم آوردند و دشمنان را تار و مار کردند و شکست بزرگی نصیب دشمنان شد.

صفوی با بیان اینکه رزمندگان و فرماندهان مشترک سپاه و ارتش و فرماندهی لشکر 81 زرهی سپاه کرمانشاه و سایر فرماندهان غرب کشور فداکاری جانانه‌ای داشتند، افزود: عملیات بازی دراز در چهار محور و در ارتفاعات 1100 و 1150 متری انجام شد و انجام عملیات در این منطقه بسیار دشوار بود.

وی با یادآوری ایثارگری شهیدان غلامعلی پیچک فرمانده عملیات بازی دراز، محسن وزوایی، علی موحددانش و خلبان دلاور ارتش علی‌اکبر شیرودی و فرمانده شجاع گردان تکاور حسین ادبیانی و دیگر فرماندهان این منطقه گفت: عزت، اقتدار، امنیت و افتخار ایران اسلامی را مدیون خون شهدا هستیم.

مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با اشاره به اینکه رژیم بعث عراق در این منطقه به مدت هفت شبانه‌روز پاتک زدند اما رزمندگان و مردم عشایر این منطقه باقدرت تمام در برابر دشمن ایستادگی کردند، افزود: غیور مردان سپاه اسلام بیش از 458 نفر از دشمنان را تحت اسارت درآوردند و‌ بیش از 1500 نفر را به درک واصل و چهار هواپیما و‌ بالگرد دشمن را سرنگون و تعداد زیادی تانک و‌ نفربر دشمن را منهدم کردند.

وی با بیان اینکه حضور کنونی مردم در این منطقه نشان از قدردانی از قدرتمندی، شجاعت و دلیری شهیدان این سرزمین مقدس است، عنوان کرد: استان کرمانشاه در دوران دفاع مقدس بیش از 27 عملیات بزرگ انجام داده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج